domowa opieka nad psem w Katowicach

Częste pytania [FAQ]

Poniżej zebraliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące prowadzonej przez nas domowej opieki dla psów. 

  1. Ile kosztuje opieka nad psem?
  2. Jak liczona jest doba opieki?
  3. Mój pies jest bardzo mały, czy zapłacę mniej za opiekę?
  4. Co powinien mieć ze sobą mój pies?
  5. Co będzie jadł mój pies?
  6. Jak zarezerwować termin?
  7. Jak będzie wyglądał dzień mojego psa?
  8. Nigdy nie jechałem na wakacje bez mojego psa i mam obawy, czy słusznie?

1. Ile kosztuje opieka nad psem?

Podstawowa cena jednej doby, w czasie której pies ma zapewnioną opiekę w warunkach domowych, stałe towarzystwo ludzi i dwóch naszych psów, indywidualne podejście (przyjmujemy jednocześnie tylko jednego psa lub dwa, jeśli znają się i lubią), spacery, karmienie i drobne zabiegi pielęgnacyjne, to 57 zł. Szczegółowy cennik dostępny jest na stronie ajriszzona.pl/cennik.

2. Jak liczona jest doba opieki?

Doba opieki trwa 24 godziny. Oznacza to, że jeżeli przywieziesz do nas psa w piątek o 10:00 i odbierzesz w sobotę o 9:00, to rozliczamy się za jedną dobę (nie za dwie!).

3. Mój pies jest bardzo mały, czy zapłacę mniej za opiekę?

Każdemu psu poświęcamy tyle samo uwagi i traktujemy równorzędnie, niezależnie od jego wielkości, charakteru czy rasy. Również spełnienie potrzeb każdego psa jest dla nas najważniejsze, bez względu na to czy jest duży, czy mały. To dlatego nasze ceny są stałe, niezależnie od rasy, wagi czy wieku psa.

4. Co powinien mieć ze sobą mój pies?

Pies, który przyjeżdża pod naszą opiekę powinien mieć ze sobą książeczkę zdrowia, aktualne zaświadczenie o szczepieniu przeciwko wściekliźnie, obrożę (nie akceptujemy kolczatek) lub szelki, karmę na cały pobyt, ewentualnie kaganiec. Smycz jest obowiązkowa w przypadku psów do 6 kg i powyżej 60 kg, w pozostałych przypadkach udostępniamy swoje smycze.

Możesz też spakować Twojemu psu miskę, legowisko lub kocyk (ze znajomym zapachem) oraz zabawki. Te rzeczy posiadamy na miejscu i chętnie udostępnimy je Twojemu psu, zatem zabranie ich nie jest obowiązkowe.

5. Co będzie jadł mój pies?

Twój pies powinien jeść tak jak u Ciebie w domu. W związku z tym na okres opieki należy dostarczyć karmę. Jeśli nie masz takiej możliwości, kupimy ją dla Ciebie (zobacz Cennik). Możemy podawać karmę suchą, mokrą i surową. Jeśli jest taka potrzeba, możemy także gotować Twojemu psu według Twoich zaleceń.

6. Jak zarezerwować termin?

Rezerwacja terminu jest możliwa po wypełnieniu formularza dotyczącego opieki nad Twoim psem oraz po spotkaniu zapoznawczym. Rezerwacja staje się ważna z chwilą zaksięgowania wpłaty na naszym koncie bankowym. Kwota rezerwacji to min. 50% kwoty za cały planowany pobyt psa pod naszą opieką. Jeśli chcesz zarezerwować termin, skontaktuj się z nami pod numerem tel. 574 663 453 lub korzystając z adresu e-mail opieka@ajriszzona.pl.

7. Jak będzie wyglądał dzień mojego psa?

Nasi podopieczni najczęściej rozpoczynają dzień w łóżku. Wstają razem z nami między 6:30 a 7:00 i idą na spacer, po którym dostają śniadanie. Kolejny spacer jest między 14:00 a 16:00 (jest to zwykle dłuższy i aktywny spacer, odwiedzamy park, wybieg dla psów, jedziemy poza miasto itp.), a trzeci około 22:00 (wcześniej przed 20:00 dostają kolację). Między spacerami jest czas na głaskanie, zabawę (w tym zabawy węchowe) i odpoczynek.

Naszym atutem jest to, że urozmaicamy czas naszym podopiecznym, aby czuli się jak na wakacjach. Poza standardowymi spacerami jeździmy też do lasu, nad jezioro i w góry, a nawet bierzemy udział w zawodach biegowych i dog trekkingu. Pies się nie nudzi, wraca pełen wrażeń i zmęczony po aktywnym wypoczynku. Dzień dostosowujemy oczywiście do wymagań Twojego psa, które określasz w formularzu oraz w czasie spotkania zapoznawczego. 

8. Nigdy nie jechałem na wakacje bez mojego psa i mam obawy, czy słusznie?

Jest to naturalna reakcja. Właściciele czworonogów za pierwszym razem często mają wyrzuty, że nie biorą ich ze sobą i zostawiają pod opieką innych osób, wyobrażając sobie najgorsze. Stąd przemyślany i dobry wybór jest tak istotny. Dlatego wiele czasu poświęcamy na poznanie się i wzajemne zaufanie. Zawsze organizujemy spotkanie zapoznawcze, a czasami spotykamy się kilka razy na spacerach i w domu – nawet w ciągu kilku miesięcy.

Przed pierwszym dłuższym wyjazdem (np. 2 tygodnie) możesz też zostawić u nas Twojego pupila na jedną noc lub parę godzin. W tym czasie przekonasz się, że spędza on wspaniale czas razem z nami i jest zadowolony. Traktujemy go jak przyjaciela, współmieszkańca, nigdy po prostu jak przedmiot umowy czy zwykły obowiązek. Jak najbardziej rozumiemy obawy, tym bardziej, że sami posiadamy dwa psy, za którymi rzucilibyśmy się w ogień. Są sytuacje, kiedy opieka zaufanych osób jest niezbędna, dlatego warto mieć sprawdzone miejsce, które będzie jak drugi dom.

Psy, które są zostawiane pod naszą opieką bardzo szybko się aklimatyzują. Zajęte są zabawą, spacerami i głaskaniem, mają zapewniony kontakt z nami i naszymi psami dzięki czemu często nie zauważają nawet wyjścia swojego właściciela. Stajemy się dla nich w pewnym sensie jak druga rodzina i cieszą się z każdego powrotu do nas. Gdy wracają na kolejny weekend czy wakacje, po przywitaniu od razu biegną po swoją ulubioną zabawkę, czy wskakują na ulubiony fotel.

Kiedy pierwszy raz poznałam AjriszZonę, od razu wiedziałam .. że to jest to! Nie miałam najmniejszych wątpliwości, że moja ukochana Freya będzie u niej bezpieczna i kochana .. że przez ten krótki (a zarazem trwający całą wieczność) czas rozłąki, będzie miała najlepszą opiekę i będzie otoczona miłością. Kiedy po pierwszym pobycie (było ich już kilka) przyjechaliśmy ją odebrać .. uwaga, nie chciała wsiąść do auta, tylko rwała się z powrotem do nich  Więc jeśli szukasz miejsca w którym Twój pies będzie czuł się jak u siebie, gdzie będzie najważniejszym domownikiem, a przede wszystkim będzie bezpieczny .. to właśnie go znalazłeś <3 – Ewa&Freya, lapeczkowo.pl

Przeczytaj więcej opinii


Skontaktuj się z nami i zapytaj o opiekę dla Twojego psa

tel. 574 663 453, opieka@ajriszzona.pl

Zobacz też:


 

©AjriszZona.pl. Artykuł i zdjęcia stanowią własność AjriszZona.pl i są chronione prawami autorskimi. Wykorzystywanie ich w całości lub we fragmentach bez pisemnej zgody właściciela AjriszZona.pl jest zabronione.

Podziel się z innymi miłośnikami psów

Zobacz też:

2 przemyślenia nt. „Częste pytania [FAQ]

  1. Fajnie jest zobaczyć wszystkie najważniejsze odpowiedzi w jednym miejscu. Zwłaszcza punkt, czy mały pies jest tańczy w utrzymaniu od psa dużego jet interesujący i niejednoznaczny. Pozdrawiam serdecznie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiednią liczbę *