Ajrisz i Panda

Ajrisz i Panda

Ajrisz (Irish)

Urodziła się 20 listopada 2006 i jest naszym pierwszym, długo oczekiwanym psem. To, co ma z labradora najlepiej opisuje zdanie: idealny Labrador sprawia wrażenie dobrotliwie, delikatnie zmartwionego, gdyż czuje się wiecznie niedokarmiony. Zaraz po jedzeniu najbardziej lubi zabawy z piłką i odpoczynek nad wodą. Szybko i chętnie się uczy, razem rozpracowywaliśmy kliker i wiele różnych sztuczek.  Chociaż zdrowie już coraz mniej na to pozwala, chętnie wybiera się w nowe miejsca i mam wrażenie że podobnie jak my, co roku z niecierpliwością czeka na wyjazd nad Bałtyk 🙂 Zobacz Pamiętniki Ajrisz

10 sierpnia 2018 r.

Dnia 9 sierpnia 2018 r. o godzinie 7.15 w wieku 11 lat i 9 miesięcy odeszła Ajrisz.

Wraz z nią cześć nas. Nie znamy słów, którymi potrafilibyśmy opisać jak bardzo nam jej brakuje i jak nie możemy pogodzić się z tym, że już jej nie ma.

Jednocześnie, w naszym ogromnym żalu, jesteśmy spokojni, że nic już ją nie boli i już więcej nie cierpi, bo wraz ze śmiercią opuścił Ajrisz cały ból, który towarzyszył jej przez ostatnie miesiące życia, a z którym toczyliśmy ogromne bitwy.Dziękujemy całym sercem wszystkim, którzy myśleli ciepło o Ajrisz i byli z nią oraz z nami – rodzinie i znajomym, jak również zespołowi przychodni Onkovet, dzięki któremu Ajrisz była pod najlepszą opieką weterynaryjną w tym trudnym okresie.

Dziękujemy również każdemu, kto mijając Ajrisz pogłaskał ją. Było to dla niej zawsze największą radością, gdy nawet obca osoba poddawała się jej urokowi i czarowi radosnego pyszczka i zachęcającego merdania ogonem. Bardzo kochała ludzi.W listopadzie 2017 r. usłyszeliśmy diagnozę – guz w płucach i złe rokowania. Kolejne 9 miesięcy to prawdopodobnie więcej niż mogliśmy oczekiwać. To czas, w którym Ajrisz wciąż cieszyła się życiem i kochała świat. Taką właśnie ją zapamiętamy, jednocześnie delikatną, mądrą, cierpliwą, dzielną, pozytywną, uśmiechniętą i jedyną na całe życie.


Panda

Jest całkowitym przeciwieństwem Ajrisz. Urodziła się prawdopodobnie we wrześniu 2007 r. Gdy miała około 7 miesięcy, z pomocą SOS Dla Zwierząt trafiła do nas prosto z ulicy, przejechana przez samochód. W domu tymczasowym doszła do siebie, znalazła nowy dom stały  i niecały rok później wróciła do nas już na stałe. Jej charakter w połączeniu ze złymi przeżyciami sprawił, że wychowanie oraz nauczenie jej właściwie wszystkiego było  – i jest do dzisiaj – prawdziwym wyzwaniem. Panda jest jednocześnie przykładem tego, że przygarnięte psy są najwierniejsze. Uwielbia długie spacery (również w górach) i bieganie przy rowerze, gonitwy ze znajomymi psami, a najbardziej spanie przy swoim człowieku. Ma niezwykły urok osobisty. Więcej o pierwszym spotkaniu z Pandą

 

 Ajrisz i Panda – zdjęcia

Ajrisz, 11,5 lat
Panda, 10,5 lat
Ajrisz i Panda, lato 2017 r.

Zdjęcia ©AjriszZona.pl. Artykuły i zdjęcia stanowią własność AjriszZona.pl i są chronione prawami autorskimi. Wykorzystywanie ich w całości lub fragmentach bez pisemnej zgody właściciela AjriszZona.pl jest zabronione.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiednią liczbę *