O AjriszZona.pl

Mazury z psem – Puszcza Piska

Zwierzęta zawsze były obecne w naszym życiu. Ajrisz [*] pojawiła się ponad 11 lat temu, a niedługo potem dołączyła do nas Panda. Prowadziliśmy dom tymczasowy dla bezdomnych psów i byliśmy wolontariuszami w fundacjach pomagających bezdomnym zwierzętom, aktualnie prowadzimy domową opiekę dla psów.

Psy towarzyszą nam prawie wszędzie, a blog jest częścią naszej pasji z wiązanej z nimi oraz z fotografią i podróżami. Zaczął powstawać ponad 10 lat temu na forum Dogomania.pl i poświęcony jest naszym psom: Ajrisz [*] i Pandzie oraz naszym podopiecznym. Znajdziesz tu relacje z naszych podróży oraz informacje o spotkaniach, spacerach i wybiegach dla psów, głównie na terenie Śląska. Publikujemy też artykuły dotyczące psów i ich opiekunów oraz recenzje.

Co znaczy nazwa bloga AjriszZona?

Ajrisz to oczywiście imię naszej suczki, od której wszystko się zaczęło. Jej pierwsze imię to Irish Coffee, skrócone później do Irish i w końcu w obecnej postaci Ajrisz (dla ułatwienia pisowni w licznych klinikach, które wtedy odwiedzaliśmy).

A skąd Zona? Pewnie każdy miłośnik psów śpiewając piosenki zastępuje niektóre słowa imieniem swojego czworonoga. Nie inaczej było w naszym przypadku – imię Ajrisz pojawiło się w pewnej piosnce, dalej szło “Tu jest nasza Zona…” i tak powstała AjriszZona.

Zona, czyli strefa, w logo wyznaczona jest fioletem dookoła psiej łapy. Kolor ten też nie jest przypadkowy. W fiolecie Ajrisz jest wyjątkowo do twarzy .

Ajrisz (20.11.2006 r. – 9.08.2018 r.)

Nasze miejsca

Zobacz też:


©AjriszZona.pl. Artykuły i zdjęcia stanowią własność AjriszZona.pl i są chronione prawami autorskimi. Wykorzystywanie ich w całości lub fragmentach bez pisemnej zgody właściciela AjriszZona.pl jest zabronione.


5 (100%) Liczba ocen: 13

Comments 3

 1. Krzysztof

  Gratulacje dla takich bohaterów. Warto pomagać!

  Reply
  1. AjriszZona.pl

   Krzysztof, których bohaterów masz na myśli?

   Reply
 2. Jarosław

  Krzysztof na pewno miał Was na myśli! Na pewno pomogliście i daliście miłość niejednemu czworonogowi.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiednią liczbę *