Obroża Bayer FORESTO

Obroża Bayer FORESTO [RECENZJA]

5 (100%) Liczba ocen: 5

Aktualizacja 23.05.2018 r.

W tym roku pierwszy raz sprawdzimy działanie obroży przeciw pchłom i kleszczom Bayer FORESTO. Dotychczas Ajrisz i Pandzie podawałam preparaty do nakrapiania (np. Fiprex). Mimo zadowalającej skuteczności, minusem była konieczność aplikowania ich co 4 tygodnie i unikania głaskania i kąpieli bezpośrednio po nałożeniu. W przypadku obroży FORESTO zainteresowała mnie przede wszystkim skuteczność, wodoodporność i długotrwałe działanie (jedna obroża wystarcza na 8 miesięcy).

Facebook
Polub nasz profil na Facebooku.

Klik www.facebook.com/AjriszZona

Obroża Bayer FORESTO – pierwsze wrażenie

Przesyłka przyszła bardzo szybko. Obroże zapakowane są w okrągłe, metalowe pudełka. Do naszych sklep NaszeZoo.pl dołączył książeczki zdrowia i list skierowany bezpośrednio do Ajrisz i Pandy.

Obroża Bayer FORESTO
Przesyłka od NaszeZoo.pl – obroże FORESTO i książeczki zdrowia

W pudełku FORESTO znajduje się plastikowa torebka, w której szczelnie zapakowana jest zwinięta obroża. Znajdziemy też tu ulotkę informacyjną producenta ze szczegółowym opisem działania obroży, wskazań leczniczych, dawkowania, środków ostrożności itp.

Obroża Bayer FORESTO
Obroża FORESTO zapakowana jest szczelnie w plastikowej torebce

Obroża jest szara i bezzapachowa. Przed zastosowaniem wymaga przygotowania. Należy usunąć elementy łączące oraz przyciąć odpowiednio do obwodu szyi psa.  Dla Ajrisz (38 kg) obroża była odpowiedniej długości, w przypadku obroży Pandy (17 kg) konieczne było odcięcie fragmentu. Obroża jest regulowana, wymaga sprawdzenia co jakiś czas, czy się nie obluzowała.

Obroża Bayer FORESTO
Obroża FORESTO wymaga przygotowania przed założeniem

Dużą zmianą dla mnie jest konieczność noszenia obroży przez psa 24 godziny na dobę, do czego nie jestem przyzwyczajona. Ajrisz i Pandzie wydaje się to nie przeszkadzać i po założeniu nie zaobserwowałam żadnych niepokojących objawów. Nasze obroże stosujemy od paru dni i na pewno powrócę do uzupełnienia recenzji za kilka miesięcy. Aktualizacja 23.05.2018 r.: Jak obroża Foresto sprawdziła się u nas

Obroża Bayer FORESTO
Panda z założoną obrożą FORESTO

Do obroży sklep dołączył książeczki zdrowia dla Ajrisz i Pandy. Dla nas to był idealny moment – Ajrisz kończy w tym roku 11 lat i już brakowało nam miejsca w poprzedniej książeczce. Uwzględniono tu ciekawe i ważne informacje np. dlaczego warto czipować zwierzęta, jakie pokarmy są dla nich szkodliwe oraz jak opiekować się pupilami w upalne dni.  Spodobało mi się podkreślenie nazwy “Opiekun psa” zastosowanej zamiast “Właściciel psa”.  Jak pewnie zauważyliście, również unikam słowa “właściciel psa”. Zwierzę nie jest rzeczą i nie można go posiadać. Jest przyjacielem, którym człowiek opiekuje się.

Obroża Bayer FORESTO – opis producenta

Producentem obroży jest Bayer Animal Health GmbH. Według ulotki informacyjnej wskazaniem do użycia obroży FORESTO jest zapobieganie i leczenie infekcji pcheł przez okres 7 do 8 miesięcy oraz ochrona bezpośredniego otoczenia zwierzęcia przed rozwojem larw pcheł przez 8 miesięcy. W tym okresie czasu obroża wykazuje też skuteczność roztoczobójczą, czyli zabija i odstrasza kleszcze (larwy, nimfy i dorosłe osobniki). Obroża ma redukować ryzyko babeszjozy oraz erlichiozy psów przez okres 7 miesięcy. Stosuje się ją również w celu leczenia infestacji wszołów. Obroża jest wodoodporna.

Obroża Bayer FORESTO – gdzie kupić?

Obrożę Bayer FORESTO kupicie w sklepie internetowym NaszeZoo.pl sklep dla zwierzaka. Dla psów ważących ponad 8 kg przeznaczona jest obroża długości 70 cm dostępna tutaj. Psy o masie mniejszej niż 8 kg powinny otrzymać obrożę o długości 38 cm – znajdziesz ją  tutaj. Do obroży sklep NaszeZoo.pl dołącza w gratisie książeczkę zdrowia Ogólnopolskiej Fundacji NaszeZoo.pl.

Wpis powstał we współpracy z NaszeZoo.pl

Zobacz też: Obroża Foresto – jak sprawdziła się u nas? Recenzja 2018 r.


©AjriszZona.pl. Artykuły i zdjęcia stanowią własność AjriszZona.pl i są chronione prawami autorskimi. Wykorzystywanie ich w całości lub fragmentach bez pisemnej zgody właściciela AjriszZona.pl jest zabronione.


 

Podziel się z innymi miłośnikami psów

Zobacz też:

5 przemyśleń nt. „Obroża Bayer FORESTO [RECENZJA]

  1. My również stosujemy FORESTO, bo Nasza Luna uwielbia wodę :p o każdej porze roku. Jesteśmy zadowoleni. Kleszcze są na psie, ale nie wczepione i martwe. My polecamy 😀

    1. Jak najbardziej, nadmiar obroży po dopasowaniu można odciąć. Najlepiej zostawić tam jednak kilka cm (kilka ząbków) zapasu, aby obroża nie rozpinała się np. gdy pies podrapie się po szyi lub podczas większych aktywności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiednią liczbę *