domowa opieka nad psami

Przed przyjazdem

  1. Poznajmy się w czasie spotkania zapoznawczego
  2. Zarezerwuj termin opieki
  3. Przygotuj Twojego psa i spakuj dla niego kilka rzeczy
  4. Dzień rozpoczęcia opieki
Facebook
Polub nasz profil na Facebooku.

Klik www.facebook.com/AjriszZona

1. Poznajmy się w czasie spotkania zapoznawczego

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że pozostawienie psa pod opieką (jeszcze) obcych ludzi wiąże się z dużymi emocjami. W czasie spotkania masz okazję poznać nas i nasze psy, pójść na wspólny spacer i zobaczyć, gdzie będzie mieszkał i spał Twój pies. Możesz porozmawiać z nami i zapytać o wszystko, co chciałbyś wiedzieć. Twój pies będzie mógł zwiedzić mieszkanie i zapoznać się z wszystkimi domownikami.

W czasie spotkania uzgadniamy też, jak będzie wyglądał dzień i cały pobyt Twojego psa pod naszą opieką. Właśnie wtedy możesz wypełnić Formularz opieki (jeśli nie przekazałeś nam go wcześniej).

Za pierwszym razem spotykamy się na neutralnym terenie na spacerze po okolicy i później przechodzimy do domu. Zwykle organizujemy jedno spotkanie. Jeśli chcesz możemy spotkać się większą ilość razy, a przed pierwszym dłuższym pobytem możesz pozostawić u nas psa na jeden dzień, aby przekonać się, że czuje się dobrze i miło spędza z nami czas.

2. Zarezerwuj termin opieki*

Przyjmujemy tylko jednego psa (lub dwa jeśli znają się i akceptują), dlatego zawsze zalecamy rezerwację, żebyś miał pewność, że dla Twojego psa będziemy mieć wolne miejsce. Warto zarezerwować z większym wyprzedzeniem terminy, takie jak wakacje (lipiec-sierpień), majówka, Sylwester, Święta Bożego Narodzenia, Święta Wielkanocne i wszystkie długie weekendy.

Pierwszeństwo przyjęcia pod opiekę mają psy, których pobyt w określonym terminie został wcześniej zarezerwowany. Rezerwacji dokonasz wpłacając zadatek wysokości 50% kwoty za cały planowany pobyt psa pod naszą opieką.

3. Przygotuj Twojego psa i spakuj dla niego kilka rzeczy*

Twój pies na czas domowej opieki u nas powinien mieć aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz powinien być odrobaczony i zabezpieczony przeciwko pchłom i kleszczom. Przed przyjazdem do nas spakuj:

  • książeczkę zdrowia Twojego psa z aktualnym zaświadczeniem o szczepieniu przeciwko wściekliźnie oraz informacjami o ostatnim odrobaczeniu i zabezpieczeniu przeciwko pchłom i kleszczom;
  • karmę na cały okres opieki;
  • wypełniony Formularz opieki (jeśli nie przekazałeś nam go wcześniej mailem lub na spotkaniu zapoznawczym);
  • szelki lub obrożę (nie akceptujemy kolczatek);
  • smycz (obowiązkowo jeśli Twój pies waży mniej niż 6 kg lub więcej niż 60 kg, w pozostałych przypadkach udostępniamy własne smycze).

Jeśli jest taka potrzeba, spakuj również kaganiec oraz leki i suplementy, które przyjmuje Twój pies. Możesz też przygotować ulubioną zabawkę Twojego psa czy kocyk.

Posiadamy własne miski, legowiska, koce, zabawki (m.in. piłki, pluszaki, szarpaki), smycze, adresówki (w czasie pobytu u nas zawsze pies zostaje wyposażony w adresówkę z naszymi danymi) i chętnie udostępnimy Twojemu psu. Zabranie ich nie jest więc obowiązkowe, ale jak najbardziej możliwe.

4. Dzień rozpoczęcia opieki

Najpóźniej w dniu rozpoczęcia opieki podpisujemy Umowę, której częścią jest wypełniony Formularz oraz Regulamin. Wystawiamy fakturę VAT. Płatność możesz uregulować gotówką lub przelewem na nasze konto.

Nie żegnamy się z Tobą, zajmujemy psa zabawą tak, aby nawet nie zauważył Twojego wyjścia.

Następnie jesteśmy z Tobą w stałym kontakcie (telefonicznym, mailowym, na Facebooku) i informujemy Cię na bieżąco, jak czuje się Twój pies i jak spędza czas, przesyłamy zdjęcia i filmy.

*Szczegóły określone są w Regulaminie opieki nad psem w domu opiekuna.


Skontaktuj się z nami i zapytaj o opiekę dla Twojego psa

opieka@ajriszzona.pl

Zobacz też:

 


Zdjęcia ©AjriszZona.pl. Artykuły i zdjęcia stanowią własność AjriszZona.pl i są chronione prawami autorskimi. Wykorzystywanie ich w całości lub fragmentach bez pisemnej zgody właściciela AjriszZona.pl jest zabronione.

Podziel się z innymi miłośnikami psów

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiednią liczbę *