Warunki przyjęcia psa pod opiekę

Wyciąg z Regulaminu:

 1. Opieka nas Psem odbywa się na podstawie Umowy podpisywanej najpóźniej w dniu pozostawienia Psa pod opieką Opiekuna. Właściciel deklaruje w Umowie, że Pies jest zdrowy, określa termin jego przebywania pod opieką Opiekuna, pozostawia kontakt do lekarza weterynarii prowadzącego Psa oraz kontakt telefoniczny do siebie oraz zaufanej osoby.

 2. Integralną częścią Umowy jest Formularz, w którym Właściciel informuje m. in. o zdrowiu, zachowaniu i potrzebach Psa, podaje informacje dotyczące spacerów i karmienia oraz inne wytyczne istotne dla jak najlepszej opieki nad Psem.

 3. Właściciel poświadcza, że udzielone przez niego informacje o Psie, którego przekazuje pod opiekę, są prawdziwe.

 4. Osoba, która pozostawia Psa pod opieką Opiekuna, zobowiązana jest do pozostawienia wraz z Psem aktualnej książeczki zdrowia Psa, zawierającej aktualne zaświadczenia o szczepieniu przeciwko wściekliźnie (nie starsze niż 12 miesięcy od dnia kolejnego po dacie zakończenia świadczenia opieki przez Opiekuna) i odrobaczeniu (nie starsze niż 6 miesięcy od dnia kolejnego po dacie zakończenia świadczenia opieki przez Opiekuna).

 5. Pies przyjmowany pod opiekę powinien posiadać własną obrożę lub szelki, smycz, miskę, karmę na cały pobyt, ewentualnie kaganiec i suplementy czy leki wraz z dokładną instrukcją podawania (zapisaną w Formularzu), jeżeli takowe przyjmuje. Mile widziane jest własne posłanie lub kocyk oraz używane przez psa zabawki.

 6. W przypadku braku karmy Opiekun kupuję karmę określoną przez Właściciela, której koszt zostanie doliczony do rachunku za opiekę nad Psem zgodnie z Cennikiem. Rodzaj karmy powinien zostać określony najpóźniej w dniu przekazania Psa pod opiekę. W przypadku braku określenia rodzaju karmy, Opiekun kupuje karmę według swojego wyboru i jej koszt zostaje doliczony do rachunku zgodnie z Cennikiem.

 7. Pies przyjmowany pod opiekę musi spotkać się wcześniej z Opiekunem przynajmniej raz (w szczególnych przypadkach ilość spotkań konsultowana jest indywidualnie) przed pożądanym terminem rozpoczęcia opieki w ramach tzw. spotkania zapoznawczego. Warunki spotkania ustalane są na indywidualnie pomiędzy Opiekunem i Właścicielem Psa. Spotkanie takie odbywa się w miejscu świadczenia opieki nad Psem oraz w jego bezpośredniej okolicy.

 8. Opiekun nie przyjmuje pod opiekę psów:

 • których nie poznał w czasie wcześniejszego spotkania zapoznawczego, w którym bierze udział również Właściciel Psa oraz psy Opiekuna,

 • bez aktualnej książeczki zdrowia,

 • bez aktualnego zaświadczenia o szczepieniu przeciwko wściekliźnie,

 • bez aktualnego zabezpieczenia przeciwko endo i ektopasożytom (odrobaczenie, pchły i kleszcze),

 • wymagających hospitalizacji (np. po zabiegach operacyjnych),

 • chorych (w tym zapchlonych) w sposób stwarzających groźbę zarażenia innych zwierząt,

 • nietolerujących innych psów,

 • wykazujących agresję w stosunku do psów lub ludzi,

 • nieprzywykłych do przebywania w warunkach domowych (w mieszkaniu), a zwłaszcza nienauczonych zachowywania czystości, z silnym lękiem separacyjnym, wykazujących nadmierną wokalizację i niszczących wyposażenie mieszkania,

 • suk w cieczce oraz suk w ciąży,

 • szczeniąt do 6 miesiąca życia.


Pobierz regulamin [PDF]


Skontaktuj się z nami i zapytaj o opiekę dla Twojego psa!

opieka@ajriszzona.pl


Przeczytaj też:

Facebook
Polub nasz profil na Facebooku.

Klik www.facebook.com/AjriszZona


©AjriszZona.pl. Artykuły i zdjęcia stanowią własność AjriszZona.pl i są chronione prawami autorskimi. Wykorzystywanie ich w całości lub fragmentach bez pisemnej zgody właściciela AjriszZona.pl jest zabronione.


Zobacz też: