Aptus® Attapectin & Aptus® Aptobalance Pet [RECENZJA]

Aptus Attapectin

U Ajrisz powtarzają się problemy z układem pokarmowym, głównie z powodu przyjmowanych środków przeciwbólowych. W ostatnim czasie otrzymała tabletki Aptus® Attapectin na przejściową niestrawność oraz synbiotyk Aptus® Aptobalance Pet od Orion Pharma. Przeczytajcie, jak się sprawdziły.

Pierwsze wrażenie

Attapectin jest w postaci białych tabletek, które łatwo można pokruszyć na mniejsze kawałki (a nawet rozpuścić w wodzie). Dla psa wielkości Ajrisz (38 kg) opakowanie 30 tabletek to zapas na 2 razy – podaje się 2- 3 tabletki, 2- 3 razy dziennie przez 2- 3 dni.

Z kolei Aptobalance Pet to szary proszek, dostępny w plastikowym pojemniku 140 g, który można wymieszać z karmą. Na stronie producenta znajdziemy informacje o dawkowaniu: 1- 3 miarki dziennie przez 2- 5 dni. Jedna miarka to 2 g więc całe opakowanie wystarcza na dłuższy czas.

APTUS® APTOBALANCE
Proszek APTUS® APTOBALANCE.

Aptus® Attapectin tabletki Żołądek i trawienie – opis producenta

Stosowanie Attapectin jest zalecane w przypadku wystąpienia przejściowej niestrawności u psów. Glinka kaolinowa (atapulgit) i pektyna chronią ścianę przewodu pokarmowego, wiążą toksyny bakteryjne i produkty fermentacji oraz ułatwią ich transport i wydalenie. Actotectin może wiązać substancje aktywne leków, witaminy i żelazo.  Powinien być podawany w odstępie co najmniej trzech godzin od stosowanych leków i innych preparatów. [1]

 Aptus® Aptobalance Pet proszek Żołądek i trawienie – opis producenta

Stosowanie Aptobalance Pet jest zalecane w biegunkach, zaburzeniach trawienia wywołanych zmianą diety, w okresie odsadzenia, w trakcie podróży i innych stresujących sytuacjach. To specjalnie opracowany synbiotyk zalecany dla psów borykających się z biegunką, zaburzeniami układu pokarmowego oraz podczas antybiotykoterapii i w stanach obniżenia odporności.

Szczep bakterii kwasu mlekowego (Enterococcus faecium SF68 NCIMB 10415) skutecznie kolonizuje jelita, gdzie zajmuje siedlisko dla flory patogennej, stwarzając niekorzystne warunki dla jej rozwoju. Dzięki pektynie, celulozie oraz sproszkowanym algom mikroorganizmy mają dostarczone niezbędne składniki odżywcze, a śluzówka jest ochroniona. [2]

W opisie Aptobalance Pet znajdziemy określenie synbiotyk. Co to oznacza?  Synbiotyk to połączenie probiotyku (wyselekcjonowane kultury bakteryjne) z prebiotykiem (substancją stymulującą rozwój prawidłowej flory jelit),  które są podawane razem w związku z ich synergistycznym działaniem w celu przywrócenia prawidłowej flory jelitowej. [3]

Po kilku tygodniach

Attapectin pomógł Ajrisz w momencie, gdy miała biegunkę związaną z działaniem środków przeciwbólowych. W ciągu dwóch dni ustąpiła i wszystko wróciło do normy. Przy podawaniu tabletek musiałam zwrócić uwagę na podawanie innych lekarstw (m.in. na tarczycę i stawy), żeby nie zakłócić ich działania. Podobnie Aptobalance Pet pozytywnie wpłynął na trawienie i biegunki nie powracały.

Pamiętajcie, że w przypadku wystąpienia wymiotów lub biegunki u psa wzrasta zapotrzebowanie na płyny. Problemy ze zdrowiem i podawanie leków czy suplementów najlepiej jest skonsultować z weterynarzem.

Dodam, że innymi produktami Aptus® z serii Żołądek i trawienie jest Nutrisal i Reconvalescent dog. Nutrisal przeznaczony jest dla psów z zaburzeniami gospodarki wodno-elektrolitowej. Jego stosowanie zalecane jest także w okresie upałów i podczas podróży samochodem. Reconvalescent dog to wysokokaloryczna pasta, która uzupełnia niedobory witamin i minerałów oraz przyśpiesza proces regeneracji.

Attapectin i Aptobalance Pet to już kolejne produkty Orion Pharma, które stosowałam i z których jestem zadowolona. Wcześniej był to syrop na stawy Aptus® Apto-flex oraz szampon Aptus® ORIPRU.

Źródło: [1], [2] aptuspet.pl, aptuspet.com/pl [3] pl.wikipedia.org

Artykuł powstał we współpracy z aptuspet.pl


AjriszZona.pl. Artykuły i zdjęcia stanowią własność AjriszZona.pl i są chronione prawami autorskimi. Link do artykułu możesz udostępnić w mediach społecznościowych jednak poza nimi kopiowanie i wykorzystywanie artykułu lub zdjęć w całości lub fragmentach bez pisemnej zgody właściciela AjriszZona.pl jest zabronione.

.

Podziel się z innymi miłośnikami psów

1 Comment

  1. Anonim

    Serdeczne podziękowania od Aptus Team 🙂

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.