Pamiętniki Ajrisz #06 Pierwszy raz razem nad morzem

z psem nad morzem

Sierpień 2007 r.

Ajrisz szła spokojnie aż do wydm. Gdy je minęła, przystanęła na schodach i patrzyła na to coś wielkie niebieskie i szumiące. Przez dłuższy czas nie chciała zrobić ani kroku dalej.

Węszyła jak na polowaniu i wyciągała nos do przodu. W końcu ciekawość okazała się silniejsza od wszystkiego i ruszyła powoli. Na piasku przyspieszyła – zobaczyła z daleka poznaną wcześniej białą bokserkę, która teraz pływała w morzu.

Ajrisz weszła do wody na sztywnych łapach (dodam, że w tym momencie była już przekonana do pływania w jeziorze) i patrzyła nieufnie na fale. Wtedy z pomocą przyszła bokserka. Zaczęła skakać i biegać dookoła, przez co Ajrisz poczuła się chyba raźniej bo chętniej poszła w fale.

Początkowo uciekała przed każdą z nich (chociaż nie były duże) i próbowała przestraszyć je szczekaniem. W końcu przestała się bać i z radością wchodziła do wody. Zaczęła się nowa zabawa – gonienie i łapanie w zęby białych grzyw!

Po paru dniach Ajrisz z radością pływała i…

…łowiła meduzy. Próbowałam ją oduczyć tego przez całe wakacje, niestety za bardzo jej się podobało. A wyglądało to tak: brodziła w płytkiej wodzie wypatrując ich i nagle nurkowała głową, wynurzała się z meduzą w pysku, szarpała głową na boki i puszczała meduzę, po czym oblizywała się i szukała kolejnej.

Uwielbiała bawić się piłką do kosza i tarzać się w piasku. Nie chciała skorzystać z cienia „namiotu” specjalnie dla niej budowanego – zdecydowanie wolała piasek niż koc.

Spotkałyśmy wiele psów, które zapraszały ją do zabawy jednak było to nie możliwe, ze względu na kulawiznę. Na szczęście pewien basset Wilhelm mieszkał na przeciwko nas i czasami plażował niedaleko. Podpływał majestatycznie do Ajrisz, powoli obwąchiwał jej nos i tak się narodziła „wakacyjna miłość”.

 

Ciąg dalszy nastąpi…

Zobacz też:


Blog AjriszZona.pl powstał prawie 10 lat temu na forum Dogomania. com w formie fotobloga. W “Pamiętnikach Ajrisz” wspominam nasze pierwsze tygodnie i miesiące z Ajrisz z postów i zdjęć zebranych z Dogomanii.


©AjriszZona.pl. Artykuł i zdjęcia stanowią własność AjriszZona.pl i są chronione prawami autorskimi. Wykorzystywanie artykułu i zdjęć w całości lub fragmentach bez pisemnej zgody właściciela AjriszZona.pl jest zabronione.

Podziel się z innymi miłośnikami psów

4 Comments

 1. Krzysztof

  Nigdy nie zapomnę jaki szczęśliwy był mój pies jak pierwszy raz zobaczył morze 🙂

  Reply
  1. AjriszZona.pl

   Jak Twój pies ma na imię?

   Reply
 2. Krzysztof Zubowicz

  Pamiętam nasza pierwszą wizytę nad morzem z psiakiem. Ale szalał 🙂

  Reply
 3. Paulina

  Pamiętam jak mój Misiek pierwszy raz zobaczył morze. Mój piesek uwielbia wodę 🙂

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.