Spacery z psem w Parku Śląskim (Chorzowskim, WPKiW)

spacery z psem w Parku Śląskim

 Park Śląski – mapa

Spacery z psem w Parku Śląskim

Park Śląski to wspaniałe miejsce na długi spacer z psem. Po wędrówkach parkowymi alejkami można odpocząć z psem w jednej z restauracji (m.in. Rebel Garden Cafe).  Z psem można wejść także do Rosarium – największego w Polsce parku róż. Opiekunowie czworonogów spotykają się tu na wybiegu dla psów, Polach Marsowych oraz na helipadzie. Niedaleko wybiegu dla psów znajdują się stawy oraz “baseny”, w których latem psy mogą się schłodzić. Na terenie parku organizowane są liczne imprezy dla miłośników psów m.in. Zwierzynalia.

Park Śląski, do 2012: Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. gen. Jerzego Ziętka (WPKiW) – park miejski w Chorzowie, zajmujący powierzchnię 620 ha. Jest to jeden z największych parków miejskich w Europie. Park nazywany jest zielonym płucami Górnego Śląska, stanowi też kulturalne centrum konurbacji górnośląskiej [1].

Spacery z psem w Parku Śląskim – kolejka wąskotorowa

Do miejsc przyjaznych psom w Parku Śląskim należy z pewnością Parkowa Kolejka Wąskotorowa. Spotkamy się tu z bardzo sympatyczną i lubiącą psy obsługą. Podróż kolejką w towarzystwie naszego czworonoga to nie problem ani nawet dodatkowa opłata. Z roku na rok kolejka jest modernizowana i rozbudowywana. Obecnie podróż możliwa jest na odległości 1 km. Oficjalna strona internetowa kolejki: waskotorowka.parkslaski.pl. Zobacz też: Pand, który jeździł koleją

Spacer z psem w Parku Śląskim – wybieg dla psów

Wybieg położony jest niedaleko Alei Głównej na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie (obok parkowych Pól Marsowych). Jest ogrodzony miękką siatką o wysokości 130 cm, ma powierzchnię 1 ha i rosną na nim liczne drzewa.  Czytaj więcej: Wybieg dla psów w Parku Śląskim

Spacer z psem w Parku Śląskim – galeria zdjęć

Spacery z psem w Parku Śląskim
Spotkania psów w Parku Śląskim – Pola Marsowe
Spacer z psem w Parku Śląskim
Spacer z psem w Parku Śląskim – plac zabaw dla psów, Ekopark
Spacery z psem w Parku Śląskim
Wybieg dla psów w Parku Śląskim
Spacery z psem w Parku Śląskim
Wybieg dla psów w Parku Śląskim
Spacery z psem w Parku Śląskim
Spacery z psem w Parku Śląskim
Spacery z psem w Parku Śląskim
Kolej Wąskotorowa w Parku Śląskim
Spacery z psem w Parku Śląskim
Panda na spacerze w Parku Śląskim
[1] Wikipedia.org

Zobacz też:

Zdjęcia ©AjriszZona.pl. Artykuły i zdjęcia stanowią własność AjriszZona.pl i są chronione prawami autorskimi. Wykorzystywanie ich w całości lub fragmentach bez pisemnej zgody właściciela AjriszZona.pl jest zabronione.


 

5/5 - (3 głosy / głosów)

4 Comments

 1. Marta

  Z tego co wiem, to przy rosarium jest znak “zakaz wchodzenia z psami “;( chyba, że coś się zmieniło?

  Reply
  1. AjriszZona.pl

   Ten znak faktycznie ostatnio się pojawiał i znikał. Co więcej, w czasie imprez na terenie Rosarium ich obsługa pozwalała wchodzić z psem mimo zakazu.

   Reply
 2. Teodor

  Do rosarium w parku Śląskim nadal obowiązuje zakaz wchodzenia z psem i innymi zwierzętami przy wejściach wiszą regulaminy tylko że właściciele psów udają że nie widzą, ponad to psy na terenie parku muszą być prowadzone na smyczy .

  Reply
  1. AjriszZona.pl

   Wiele zależy od dnia. Gdy na terenie Rosarium odbywały się wydarzenia, pracownicy parku chętnie zapraszali do wstępu z psem.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *