Szczeniak w Krakowie wykorzystywany do żebrania

Kraków: żebranie z psem [ARTYKUŁ]

Pamiętacie film z Krakowa pokazujący męczonego szczeniaka wykorzystywanego do żebrania? Parę dni temu ukazał się artykuł opisujący problem psów wykorzystywanych przez Romów do żebrania na ulicy, w tym spotkanego przez nasz szczeniaka.

Żebrzą z małymi psami. Bo szczeniak wzbudza litość [WIDEO]

Upał, tłumy ludzi, a między nimi piszczący maleńki przerażony szczeniaczek. Na smyczy trzyma go mały Rom grający na akordeonie. Kto się nie zlituje…

“Kraków, Brama Floriańska, 7 czerwca 2015, godz. 13. Jest ponad 30 stopni w cieniu, tłum ludzi mija szczeniaka przy żebrzącym dziecku. Nikt nie zwraca uwagi i nikt nie reaguje. Podchodzimy bliżej…”. Tak zaczyna się film umieszczony na YouTube przez osoby, które próbowały interweniować w sprawie ok. siedmiotygodniowego rasowego pieska. Na nagraniu widać, jak młody Rom grający na akordeonie najpierw zachęca, by pogłaskać pieska, a gdy słyszy pytanie o jego książeczkę zdrowia, gestem ręki wzywa posiłki. Natychmiast podbiega Romka i zabiera psiaka.

Takie widoki, zwłaszcza latem, to w Krakowie codzienność. Otępiałe, leżące na chodniku przy żebrakach psy pomagają im wzbudzać litość wśród przechodniów. Coraz częściej jednak grupy Romów na ulicę zabierają ze sobą szczeniaki, które są zbyt małe i nieodporne, by tam przebywać bez matki. W tym wieku powinny jeszcze być poddane kwarantannie.

Przeczytaj cały artykuł: krakow.gazeta.pl

Podziel się z innymi miłośnikami psów

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiednią liczbę *