Poniżej znajdziesz poradnik, który pomoże Ci przygotować Twojego psa oraz siebie do sesji zdjęciowej. W przypadku jakichkolwiek pytań napisz do mnie maila na sesje@ajriszzona.pl lub wiadomość na Instagramie @tina_fotografia_psow.

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej z psem?

 1. Na początku planujemy sesję. Jeśli masz swój pomysł, opowiedz na jakich ujęciach Ci zależy. Chętnie też doradzę i zaproponuję swoje pomysły oraz sprawdzone miejsca na zdjęcia. Pomogą mi w tym informacje o Twoim psie – w jakim jest wieku, jaki ma charakter, co lubi, co go motywuje i jakie zna komendy, co jest dla niego charakterystyczne co chciałbyś uwiecznić na zdjęciach. Pytam o to wszystko w krótkiej ankiecie, którą wysyłam przed sesją.
 2. Dzień wcześniej lub w dniu sesji zadbaj o sierść psa – wykąpany i wyczesany będzie prezentował się wspaniale. Chyba, że planujemy zrobić tylko zdjęcia wodno-błotne, to niekoniecznie : ) Pamiętaj też o przycięciu pazurów! Jeśli są zbyt długie, może to być widoczne na zdjęciach i rozpraszać uwagę.
 3. Dzień wcześniej i w dniu sesji powtórz z psem podstawowe komendy (typu siad, zostań, leżeć) oraz sztuczki (jeśli je zna).
 4. Jeśli jest to możliwe, dzień wcześniej zabierz psa w miejsce, w którym będzie odbywała się sesja. Dzięki temu będzie miał możliwość zapoznać się z nim wcześniej. Uwaga: Nie jest to oczywiście punkt obowiązkowy i nie przejmuj się tym, jeśli nie masz takiej możliwości.
 5. Pozwól Twojemu psu zrelaksować się przed sesją, aby nie rozpoczął jej bardzo zmęczony i zziajany. Jednocześnie nie zapomnij o wcześniejszym spacerze w celu załatwienie potrzeb. Jeżeli sesja odbywa się wieczorem, optymalnie jest zabrać go przed południem na długi aktywny spacer, a przed samą sesją – na krótki spacer tylko na załatwienie potrzeb.
 6. Ogranicz karmienie psa w dniu sesji. Szczególnie jeśli dla Twojego psa nagrodą są smakołyki.
 7. Na sesję zdjęciową zabierz:
  • Wodę i miskę dla psa. Niezależnie od pogody i temperatury miej odpowiednią ilość wody dla psa. Dla siebie również.
  • Smakołyki i zabawki (np. piszczącą piłkę) – aby mieć nagrody dla psa a także coś, co pomoże skupić jego uwagę. Warto zabrać naprawdę atrakcyjne smakołyki, nie codzienną, „zwykłą” karmę. Na sesji zawsze mam ze sobą smakołyki dla psów, zabawki, piszczałkę itp.
  • Jeżeli pies nie może być puszczony bez smyczy, weź długą linkę (najlepiej min. 10 m). Jeśli nie masz linki, chętnie pożyczę Ci swoją – uzgodnijmy to przed sesją, gdyż nie mam jej standardowo przy sobie w czasie zdjęć.
  • Wygodne, dostosowane do pogody ubrania dla siebie. Pamiętaj, że w czasie sesji możesz się mocno pobrudzić, podobnie jak na aktywnym spacerze z psem. UWAGA. Jeżeli chcesz być na zdjęciach razem ze swoim psem, warto wybrać ubranie w kolorze innym niż jego psa, najlepiej gładkie tj. bez dużych wzorów, napisów, logo itp., a także materiałów, które się za bardzo nie gniotą. Chętnie tez doradzę Ci w kwestii ubrania na naszą sesję.
  • To, co zwykle zabierasz na spacer – adresówkę przypiętą do obroży / szelek psa, woreczki na psie kupy, smycz, preparat na komary i kleszcze, ręcznik itp. Ja również mam ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy typu woreczki czy spray na kleszcze.
  • Obrożę / szelki. UWAGA jeśli nie chcesz, aby smycz / szelki były widoczne na zdjęciach, najlepiej zabrać na sesję cienką obrożę (możesz ją założyć psu tylko na czas zdjęć). W przypadku dużych, mocno zabudowanych szelek, czy bardzo szerokiej obroży, usunięcie ich w czasie retuszu może nie być dla mnie możliwe. Zawsze mam przy sobie ringówkę, którą możemy wykorzystać zamiast obroży i smyczy.
  • Szczotkę – zwłaszcza jeśli pies ma długą sierść i chcesz ułożyć ją w czasie zdjęć.
  • Przede wszystkim uśmiech i dobry nastrój! Pies bardzo dobrze czuje Twoje emocje i to widać na zdjęciach! Dbam o dobrą atmosferę w czasie sesji i Twój dobry nastrój bardzo mi w tym pomoże, a w efekcie przełoży się na piękne zdjęcia 🙂

 

Napisz do mnie i zapytaj o sesję zdjęciową:

sesje@ajriszzona.pl

Instagram:

tina_fotografia_psow

Opinie i wyróżnienia:

Moje zdjęcie otrzymało wyróżnienie w pierwszej polskiej edycji konkursu Wiki Lubi Przyrodę 2015, będącego częścią międzynarodowej inicjatywy Wiki Loves Earth. Czytaj więcej

Bardzo polecam sesje zdjęciowe zwierzaków. Profesjonalne i indywidualne podejście do psa, dużo cierpliwości i przyjemna atmosfera 😃 Zdjęcia wyszły cudownie! – Marta R., źródło: Facebook.com, 1.05.2019 r.

Super zdjęcia i miła atmosfera, doskonale umiecie skupić psa na obiektywie. Neron cały czas merdał ogonem na sesji😊Klaudia, źródło: komentarz https://ajriszzona.pl/fotografia-psow-katowice/, 28.04.2019 r.

⭐⭐⭐⭐⭐ Zobacz więcej opinii


Sesje zdjęciowe psów i z psami, fotografia zwierząt – odwiedź też profil mój na Instagramie:


Autor: AjriszZona.pl | Data publikacji: 25 grudnia 2016 r. | Data aktualizacji: 25 października 2020 r. | Kategoria: Psie sesje | ©AjriszZona.pl. Zdjęcia stanowią własność AjriszZona.pl i są chronione prawami autorskimi.

.