Poniżej znajdziesz poradnik, który pomoże Ci przygotować Twojego psa oraz siebie do sesji zdjęciowej. W przypadku jakichkolwiek pytań skontaktuj się ze mną: sesja@ajriszzona.pl.

Obserwuj na Instagramie
 

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej z psem?

 1. Na początku planujemy sesję. Jeśli masz pomysł, opowiedz na jakich ujęciach Ci zależy. Chętnie też doradzę i zaproponuję swoje pomysły oraz sprawdzone miejsca na zdjęcia. Pomogą mi w tym informacje o Twoim psie – w jakim jest wieku, jaki ma charakter, co lubi, co go motywuje i jakie zna komendy.
 2. Dzień wcześniej lub w dniu sesji zadbaj o sierść psa – wykąpany i wyczesany będzie prezentował się wspaniale. Chyba, że planujemy zrobić tylko zdjęcia wodno-błotne, to niekoniecznie : ) Pamiętaj też o przycięciu pazurów.
 3. Dzień wcześniej i w dniu sesji powtórz z psem podstawowe komendy (typu siad, zostań, leżeć) oraz sztuczki (jeśli je zna).
 4. Jeśli jest to możliwe, dzień wcześniej zabierz psa w miejsce, w którym będzie odbywała się sesja. Dzięki temu będzie miał możliwość zapoznać się z nim wcześniej. Uwaga: Nie jest to oczywiście punkt obowiązkowy, jeśli nie ma takiej możliwości.
 5. Pozwól Twojemu psu zrelaksować się przed sesją, aby nie rozpoczął jej bardzo zmęczony i zziajany. Jednocześnie nie zapomnij o wcześniejszym spacerze na załatwienie potrzeb. Jeżeli np. sesja odbywa się wieczorem, optymalnie jest zabrać go przed południem na długi aktywny spacer, a przed samą sesją – na krótki spacer na załatwienie potrzeb.
 6. Ogranicz karmienie psa w dniu sesji – szczególnie jeśli dla Twojego psa nagrodą są smakołyki.
 7. Na sesję zdjęciową zabierz:
  • Wodę i miskę dla psa. Niezależnie od pogody i temperatury miej odpowiednią ilość wody dla psa. Dla siebie również.
  • Smakołyki i zabawki (np. piszczącą piłkę) – aby mieć nagrody dla psa a także coś, co pomoże skupić jego uwagę. Warto zabrać naprawdę atrakcyjne smakołyki, nie codzienną karmę. Na sesji zawsze mam ze sobą smakołyki dla psów, zabawki, piszczałkę, które mogę Ci udostępnić jeśli czegoś zapomnisz.
  • Jeżeli pies nie może być puszczony bez smyczy, weź długą linkę (najlepiej min. 10 m). Jeśli nie masz linki, chętnie pożyczę Ci swoją.
  • Wygodne, dostosowane do pogody ubrania dla siebie. Pamiętaj, że w czasie sesji możesz się mocno pobrudzić.
  • To, co zwykle zabierasz na spacer – woreczki na psie kupy, obrożę lub szelki z adresówką, smycz, preparat na komary i kleszcze, ręcznik itp.
  • Szczotkę – zwłaszcza jeśli pies ma długą sierść.
  • Uśmiech i dobry nastrój 🙂

Napisz do mnie i zapytaj o sesję zdjęciową

sesje@ajriszzona.pl

Instagram: 

tina_fotografia_psow


Odwiedź też profil BLOGA na Instagramie:


Autor: AjriszZona.pl | Data publikacji: 25 grudnia 2016 r. | Data aktualizacji: 11 września 2020 r. | Kategoria: Psie sesje | ©AjriszZona.pl. Zdjęcia stanowią własność AjriszZona.pl i są chronione prawami autorskimi.

.