Wiki Lubi Przyrodę: wyróżnienie dla AjriszZona

Wiki Lubi Przyrodę: wyróżnienie dla AjriszZona

Zdjęcie AjriszZona.pl otrzymało wyróżnienie w pierwszej polskiej edycji konkursu Wiki Lubi Przyrodę 2015. Jest on częścią międzynarodowej inicjatywy Wiki Loves Earth i ma na celu sfotografowanie dziedzictwa przyrodniczego znajdującego się na terenie Polski. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Wikimedia Polska, a partnerem – Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.

Nadesłano prawie 4000 prac, a moja fotografia przedstawiająca burzową chmurę na plaży w Nadmorskim Parku Krajobrazowym w okolicy Białogóry otrzymała 4 wyróżnienie i znalazła się tym samym w pierwszej 10. Zdjęcie zostało zrobione przeze mnie w czasie wieczornego spaceru z Ajrisz. Zobacz wyniki konkursu oraz przeczytaj więcej i tu

Jak tłumaczy Cezary Korkosz, fotograf przyrody, członek Związku Polskich Fotografów Przyrody i autor wielu wystaw fotograficznych, fotografia przyrodnicza to jedna z najtrudniejszych dziedzin w fotografii. Jego zdaniem zwycięskie zdjęcia są dobrym przykładem na to, że w fotografii przyrodniczej najważniejszą rolę gra światło. – Poranki i wieczory rysują ujęcie. To samo miejsce w lesie można pokazać na sto sposobów, każdy zobaczy w nim co innego, co innego będzie chciał pokazać. Warto też pamiętać, że paradoksalnie im gorsza pogoda, tym lepsze zdjęcia. Burze, deszcze, gradobicia, mgła, śnieg… To trudna fotografia, wymaga wytrwałości i lepszego sprzętu, a przecież nie każdy weźmie aparat za 10 tysięcy na wycieczkę w czasie śnieżycy – zauważa.

Źródło: media2.pl

Całkowicie się z tym zgadzam!

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Wiki_Lubi_Przyrodę

Zobacz zdjęcie w pełnej rozdzielczości  KLIK.

Więcej zdjęć, które wtedy wykonałam:


Zapraszam do obejrzenia więcej fotografii z naszych spacerów nad Bałtykiem:

Zachód słońca nad ujściem Piaśnicy

Magiczne światło między Dębkami a Białogórą

Sztormowa pogoda

Więcej zdjęć: Morze z psem – plaża w Dębkach (zdjęcia, filmy)

Zobacz też: Fotografia psów – Katowice, Śląsk

Odwiedź mój profil na Instagramie


Autor: AjriszZona.pl | Aktualizacja: 5.0.2019 r.

4.9/5 - (12 głosy / głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *