Zapraszam na plenerowe sesje zdjęciowe psów i z psami – w Katowicach, na Śląsku oraz innych lokalizacjach w całej Polsce. Napisz do mnie wiadomość na blog@ajriszzona.pl lub na Facebooku.

Spis treści:

 1. Fotografia psów – portfolio
 2. Informacje o sesjach i cennik
 3. Sesja fotograficzna na prezent – voucher
 4. Odpowiedzi na częste pytania (FAQ)
 5. Opinie i wyróżnienia
 6. O mnie
 7. Kontakt
 8. Poradnik: Jak przygotować się do sesji zdjęciowej?

Fotografia psów i innych zwierząt – portfolio

Sesje psów i innych zwierząt fotograf zwierząt

Sesje psów i innych zwierząt fotograf zwierząt

Sesje psów i innych zwierząt fotograf zwierząt

Sesje psów i innych zwierząt fotograf zwierząt

Sesje psów i innych zwierząt fotograf zwierząt

Zobacz więcej zdjęć z sesji zdjęciowych >

Zdjęcia z podróży i spacerów >

fotograf zwierzątNapisz do mnie i zapytaj o sesję zdjęciową

E-mail: blog@ajriszzona.pl

Facebook: @AjriszZona

Instagram: panda_the_dog_ajriszzona

Psie sesje zdjęciowe – informacje i cennik

Wykonuję sesje zdjęciowe pamiątkowe i na prezent, z okazji urodzin psa, na blog i profile społecznościowe, zdjęcia psich sportowców oraz inne. Jestem otwarta na różne projekty i pomysły związane z fotografią psów oraz innych zwierząt.

 • Zdjęcia wykonywane są w plenerze lub w Twoim domu przy świetle zastanym (bez lamp błyskowych). Mam stałe, sprawdzone miejsca na zdjęcia, możemy też wykonać sesję w miejscu zaproponowanym przez Ciebie.
 • Zdjęcia są płatne zgodnie z cennikiem sesjiWięcej informacji
 • Zdjęcia poddane autorskiej obróbce otrzymasz drogą elektroniczną w dwóch rozmiarach – mniejsze do wykorzystania na stronach internetowych i profilach społecznościowych oraz w większe do wydruków.
 • Na czas trwania zdjęć pies pozostaje pod opieką swojego opiekuna, który za niego odpowiada. Fotograf nie sprawuje opieki nad psem w czasie sesji.

Kocham psy, kontakt i pracę z nimi. Zawsze cieszy mnie radość ich opiekunów, którzy wraz ze zdjęciami swoich czworonożnych przyjaciół zyskują pamiątkę na całe życie. Często słyszę, że poza samymi zdjęciami, opiekunom podoba się to, że na fotografiach uchwycone są uśmiechy psów. Zwracają też uwagę na miłą atmosferę w czasie sesji. Bardzo dbam o to, żeby sesja była miłym doświadczeniem zarówno dla psa jak i opiekuna. Dobre samopoczucie psa jest dla mnie priorytetem, sesja powinna być dla niego formą zabawy, robimy przerwy, nagradzamy psa i nie zmuszamy go do niczego. Zobacz też: Opinie

Sesja zdjęciowa z psem – odpowiedzi na częste pytania (FAQ)

Gdzie wykonywane są zdjęcia?

Zdjęcia wykonywane są w plenerze w lokalizacji, którą wspólnie ustalamy. Najczęściej fotografuję w Katowicach i okolicy gdzie mam sprawdzone miejsca, które mogę Ci zaproponować. Na sesję mogę jednak dojechać praktycznie w całej Polsce w miejsce wskazane przez Ciebie. Sesja zdjęciowa może również odbyć się w Twoim domu czy ogrodzie lub innym miejscu.

Co się stanie jeśli w umówionym terminie będzie padał deszcz? 

Jeśli uznamy, że warunki atmosferyczne nie są odpowiednie, wówczas ustalamy nowy termin sesji – bądź spokojny, sesja nie „przepada”.

Jak długo trwa sesja zdjęciowa?

Długość sesji jest uzależniona od wybranego pakietu (liczby zdjęć), który określamy w podpisanej wcześniej umowie. Najczęściej czas sesji wynosi od pół godziny do 2-3 godzin.

Ile zdjęć z sesji otrzymam i w jakim terminie?

Liczba zdjęć poddanych autorskiej obróbce i termin ich przekazania jest określany w podpisanej wcześniej umowie i zależy od wybranego pakietu lub indywidualnych ustaleń. Najczęściej jest to od 3 do kilkunastu zdjęć, a czas oczekiwania wynosi ok. 2 tygodnie. Staram się być elastyczna i jeśli zależy Ci na czasie lub innej liczbie zdjęć, to możemy przygotować indywidualne ustalenia.

Czy zdjęcia z sesji mogę opublikować na profilach społecznościowych?

Tak, zdjęcia możesz publikować w dowolnych miejscach. Pamiętaj tylko o zachowaniu zapisów umowy, które dotyczą obróbki zdjęć czy wykorzystania do celów komercyjnych. Jeśli chcesz przeczytać wzór umowy, napisz do mnie na blog@ajriszzona.pl lub na Facebooku.

Czy na zdjęciach może być też opiekun psa?

Tak, jak najbardziej wykonuję wspólne zdjęcia psów z opiekunami, całymi rodzinami i innymi osobami. Nie są publikowane na stronie w przypadku braku zgody na wykorzystanie wizerunku widniejących na nich osób.

Mój nie potrafi ani na chwilę ustać w miejscu i nie reaguje na komendy. Czy jest możliwe wykonanie sesji zdjęciowej?

Tak, wykonywałam zdjęcia psów, które pasują do tego opisu, w tym szczeniąt (3-4 miesiące) i fundacyjnych psów po przejściach, które mają utrudniony kontakt z człowiekiem i otoczeniem. Takie sesje są bardziej wymagające, jednak znam pewne „sztuczki”, które pozwolą skupić uwagę psa i zrobić zdjęcia.

Mój pies ma 8 tygodni, kiedy możemy umówić się na zdjęcia?

Dla mnie każdy wiek psa jest odpowiedni do zdjęć. Jeśli zdjęcia będą odbywały się w plenerze np. w miejskim parku, to zwróć jednak uwagę na kwestię pobytu malucha na zewnątrz przed ukończeniem szczepień i kwarantanny. Warto porozmawiać z weterynarzem i ustalić, kiedy dla psa bezpiecznie będzie wziąć udział w sesji.

Gdzie mogę zobaczyć wszystkie zdjęcia z sesji jednego psa?

Serie zdjęć z poszczególnych sesji są publikowane tutaj.

Czy mogę dostać wszystkie zdjęcia z sesji (wystarczą mi bez retuszu)?

Otrzymasz tyle zdjęć, ile obejmuje wybrany przez Ciebie pakiet. Masz też możliwość wybrać dodatkowe zdjęcia, z których każde jest płatne zgodnie z cennikiem. Nie przekazuję i nie publikuję zdjęć bez mojej autorskiej obróbki, gdyż nie są to zdjęcia gotowe. Nie uważam też za zasadne przekazanie wszystkich zdjęć gdyż w czasie sesji zwykle robię ich około 200. Wiele z nich jest odrzuconych ze względu na to, że np. pies czy opiekun mają zamknięte oczy lub niekorzystną minę, ostrość została złapana nie tam gdzie zamierzałam, czy ujęcia są po prostu podobne do siebie i nie wnoszą nic nowego. Zależy mi na wysokiej jakości zdjęć, dlatego wybieram tylko te, które są według mnie najlepsze.

Ile kosztuje sesja zdjęciowa psa?

Ceny sesji zdjęciowej zaczynają się od 170 zł i zależą od ilości zdjęć oraz czasu trwania. Napisz do mnie na blog@ajriszzona.pl lub na Facebooku, aby otrzymać cennik. Niektóre sesje zdjęciowe realizuję w barterze. Więcej informacji

Sesja fotograficzna na prezent – vouchery

Sesja zdjęciowa psa oraz wspólna sesja zdjęciowa z psem to wspaniały na prezent dla miłośnika psów. Dzięki zdjęciom zyska niepowtarzalną pamiątkę na całe życie. Dowiedz się więcej o voucherze – sesja zdjęciowa na prezent

Zdjęcia ze spacerów i podróży

Zobacz więcej zdjęć

Opinie i wyróżnienia

⭐⭐⭐⭐⭐

Moje zdjęcie otrzymało wyróżnienie w pierwszej polskiej edycji konkursu Wiki Lubi Przyrodę 2015, będącego częścią międzynarodowej inicjatywy Wiki Loves Earth. Czytaj więcej

Tym co się jeszcze wahają polecam serdecznie. Wspaniała atmosfera podczas sesji i podejście do każdego psa, ale przede wszystkim udało się wydobyć całe piękno z naszej psiej modelki. – Anita& Rosie, źródło: https://ajriszzona.pl/fotografia-psow-katowice/, 02.12.2019 r.

Nasza nieufna suczka do obcych bardzo szybko dała się namówić na wspólną zabawę podczas sesji. Świetne podejście i pełen profesjonalizm😃. Serdecznie polecam – Anita, źródło: Facebook.com, 02.12.2019 r.

Genialne podejście do zwierząt ! Profesjonalizm w każdym calu ! I pomysłów wiele POLECAM – Ariel G., źródło: Facebook.com, 02.10.2019 r.

Bardzo polecam sesje zdjęciowe zwierzaków. Profesjonalne i indywidualne podejście do psa, dużo cierpliwości i przyjemna atmosfera 😃 Zdjęcia wyszły cudownie! – Marta R., źródło: Facebook.com, 1.05.2019 r.

Super zdjęcia i miła atmosfera, doskonale umiecie skupić psa na obiektywie. Neron cały czas merdał ogonem na sesji😊Klaudia, źródło: komentarz https://ajriszzona.pl/fotografia-psow-katowice/, 28.04.2019 r.

Serdecznie polecam wszystkim którzy to rozważają 😊 – Jolanta H., źródło: Facebook.com, 23.03.2019 r.

Serdecznie wszystkim polecam, super fotografka ze świetnym asystentem☺️Dla psiaka świetna zabawa a dla właścicieli bezcenna pamiątka i wspomnienia💕Dziękujemy raz jeszcze😘 – Karina Sz, źródło: Facebook.com, 18.03.2019 r.

O mnie

Psy fotografuję od kilkunastu lat, a zaczęłam w czasie spacerów i podróży. Moją pierwszą psią modelką była Ajrisz [*]. Zdjęcia robione przy okazji spacerów i wyjazdów powoli przeradzały się w pasję do fotografii i psie sesje, które wykonuję od 2018 roku, pozwalają mi ją realizować i wciąż rozwijać.

Kocham psy, kontakt i pracę z nimi, sesje sprawiają mi wiele radości. Cieszę się też z radości opiekunów, którzy wraz ze zdjęciami swoich czworonożnych Przyjaciół zyskują niepowtarzalną pamiątkę na całe życie.

Od wielu lat współtworzę blog AjriszZona.pl, w którym piszemy o podróżach z psami, spotkaniach i spacerach organizowanych na Śląsku oraz różnych sprawach związanych z psami i ich opiekunami.  Czytaj więcej: O blogu AjriszZona.pl

fotograf zwierząt katowice
Po drugiej stronie obiektywu – w czasie spotkania na wybiegu dla psów

Kontakt

fotograf zwierząt

Napisz do mnie i zapytaj o sesję zdjęciową

E-mail: blog@ajriszzona.pl

Facebook: @AjriszZona

Instagram: panda_the_dog_ajriszzona

Poradnik: Jak przygotować się do sesji zdjęciowej z psem?

 1. Opowiedz na jakich ujęciach Ci zależy. Doradzę i zaproponuję swoje pomysły oraz sprawdzone miejsca na zdjęcia. Z chęcią też dowiem się więcej o Twoim psie – opowiedz mi jaki ma charakter, co lubi, co go motywuje i jakie zna komendy. Wszystko to pomoże zaplanować sesję.
 2. Przed sesją zadbaj o sierść psa – wykąpany i wyczesany będzie prezentował się wspaniale – chyba, że planujemy zrobić tylko zdjęcia wodno-błotne, to niekoniecznie : )
 3. Przygotuj wodę i miskę dla psa. Niezależnie od pogody i temperatury miej odpowiednią ilość wody dla psa (dla siebie również).
 4. Spakuj też smakołyki i zabawki (np. piszczącą piłkę) – aby mieć nagrody dla psa a także coś, co pomoże skupić jego uwagę.*
 5. Jeżeli pies nie może być puszczony bez smyczy, weź długą linkę (najlepiej min. 10 m).
 6. Dla siebie przygotuj wygodne ubrania dostosowane do pogody.
 7. Pozwól Twojemu psu zrelaksować się przed sesją, aby nie rozpoczął jej bardzo zmęczony i zziajany. Jednocześnie nie zapomnij o wcześniejszym spacerze na załatwienie potrzeb.
 8. Jeśli nie planujemy sesji rodzinnej, na zdjęcia przyjdź z psem sam. Większa ilość osób może rozpraszać go w czasie sesji. Jeśli chcesz przyjść na sesję w większej grupie, ustal to wcześniej ze mną.

*Na sesji mam ze sobą smakołyki dla psów i zabawki, więc jeśli zapomnisz, to możemy z nich skorzystać.

Sesje zdjęciowe psów i z psami, fotografia zwierząt – odwiedź mój profil na Instagramie:

Sesje zdjęciowe dla psów i z psami – w jakich miastach się odbywają?

Na sesje zdjęciowe psów dojeżdżam do miast na Śląsku, takich jak Katowice, Chorzów, Bytom, Zabrze, Gliwice, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Częstochowa, Zawiercie, Myszków, Rybnik, Żory, Pszczyna, Bieruń, Racibórz, Wodzisław Śląski, Jastrzębie-Zdrój, Cieszyn, Ustroń, Wisła, Żywiec, Szczyrk, Istebna i innych lokalizacjach. Sesje są możliwe również w innych miejscach w Polsce, np. w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni, Lublinie, Rzeszowie, Szczecinie, Białymstoku, Łodzi, Rzeszowie oraz w innych.


Autor: AjriszZona.pl | Data publikacji: 25 grudnia  2016 r. | Data aktualizacji: 7 stycznia 2020 r. | Kategoria: Psie sesje | ©AjriszZona.pl. Zdjęcia stanowią własność AjriszZona.pl i są chronione prawami autorskimi.

.

 

5 Comments

 1. Ladylemon

  Szkoda, że znajdujecie się tak daleko. U nas we Wrocławiu ciężko o dobrego fotografa z ręką do psów. Szczególnie tych bardzo aktywnych, jak mój Shih Tzu. Mimo, że jest mały, zaskoczył już niejednego amatora fotografii. Pozdrawiam!

  Reply
  1. AjriszZona.pl

   Cieszę się, że moje zdjęcia się podobają 🙂 Istnieje możliwość dojazdu do Wrocławia, zapraszam do kontaktu na blog@ajriszzona.pl po więcej informacji.

   Reply
 2. Klaudia

  Super zdjęcia i miła atmosfera, doskonale umiecie skupić psa na obiektywie. Neron cały czas merdał ogonem na sesji😊

  Reply
  1. AjriszZona.pl

   Dziękuję bardzo za pozostawienie opinii, pozdrowienia dla Nerona 🙂

   Reply
 3. Anita& Rosie

  Tym co się jeszcze wahają polecam serdecznie.
  Wspaniała atmosfera podczas sesji i podejście do każdego psa, ale przede wszystkim udało się wydobyć całe piękno z naszej psiej modelki.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.