Zapraszam na plenerowe sesje zdjęciowe psów i z psami – w Katowicach, na Śląsku oraz w innych lokalizacjach w całej Polsce. Zdjęcia z sesji to wyjątkowa pamiątka na całe życie z różnych momentów Waszego wspólnego życia.

Fotografia psów – portfolio

👉 Zobacz więcej zdjęć 

Często słyszę od opiekunów psów, że w moich fotografiach podobają im się uchwycone uśmiechy psów. Zwracają też uwagę na miłą atmosferę w czasie sesji oraz moje podejście do zwierząt. Bardzo dbam o to, żeby sesja była przyjaznym doświadczeniem zarówno dla psa jak i jego opiekuna. Dobre samopoczucie psa jest dla mnie priorytetem. Sesja powinna być dla niego formą zabawy. Robimy przerwy, nagradzamy psa i do niczego go nie zmuszamy. Zobacz opinie i wyróżnienia

W realizacji sesji zdjęciowych psów pomaga mi wieloletnie doświadczenie zdobyte w czasie opieki nad psami – moimi własnymi, a także podopiecznymi prowadzonego przeze mnie domu tymczasowego oraz domowej opieki nad psem. Kocham psy, pracę z nimi i to dzięki nim fotografia stała się moją pasją. Dowiedz się więcej o mnie

👉 Zobacz więcej zdjęć

Na zdjęciach chcę uchwycić osobowość Twojego psa, jego wyjątkowe spojrzenie, piękno, ruch oraz łączącą Was więź. Sesje realizuję według Twojego pomysłu lub mojego, jeśli chcesz zdać się na moje propozycje. Ważną częścią sesji jest jej planowanie tak, aby spełniła Twoje oczekiwania. Sprawdź, jak przygotować się do sesji zdjęciowej


fotograf zwierzątNapisz do mnie i zapytaj o sesję zdjęciową

E-mail: blog@ajriszzona.pl

Facebook: @AjriszZona

Instagram: tina_ajriszzona


Sesja zdjęciowa z psem – odpowiedzi na częste pytania (FAQ)

(kliknij w pytanie aby przeczytać odpowiedź)

Gdzie wykonywane są zdjęcia?
Zdjęcia wykonywane są w plenerze w lokalizacji, którą wspólnie ustalamy. Najczęściej fotografuję w Katowicach i okolicy gdzie mam sprawdzone miejsca, które mogę Ci zaproponować. Na sesję mogę jednak dojechać praktycznie w całej Polsce w miejsce wskazane przez Ciebie. Sesja zdjęciowa może również odbyć się w Twoim domu czy ogrodzie lub innym miejscu.
Co się stanie jeśli w umówionym terminie będzie padał deszcz?
Jeśli uznamy, że warunki atmosferyczne nie są odpowiednie, wówczas ustalamy nowy termin sesji. Bądź spokojny, sesja nie „przepada”.
Jak długo trwa sesja zdjęciowa?
Standardowo sesja zdjęciowa psa trwa od około godziny do dwóch godzin.
Ile zdjęć z sesji otrzymam?
Standardowo liczba zdjęć, które otrzymasz w cenie sesji to 5. Kolejne zdjęcia możesz dokupić zgodnie z cennikiem sesji. Jeśli zależy Ci na innej liczbie zdjęć, możemy przygotować indywidualne ustalenia.
Czy zdjęcia z sesji mogę opublikować na profilach społecznościowych?
Tak, zdjęcia możesz publikować w dowolnych miejscach, otrzymasz też wersje w mniejszym rozmiarze do wykorzystania np. na Facebooku czy Instagramie. Pamiętaj tylko o zachowaniu zapisów umowy, które dotyczą modyfikacji zdjęć czy przekazywanej licencji.
Czy na zdjęciach może być też opiekun psa?
Tak, jak najbardziej wykonuję wspólne zdjęcia psów z opiekunami i całymi rodzinami. Nie są publikowane przeze mnie w internecie w przypadku braku zgody na wykorzystanie wizerunku widniejących na nich osób.
Mój pies nie potrafi ani na chwilę ustać w miejscu i nie reaguje na komendy. Czy jest możliwe wykonanie sesji zdjęciowej?
Tak, wykonywałam zdjęcia psów, które pasują do tego opisu, w tym szczeniąt (3-4 miesiące) i fundacyjnych psów po przejściach, które mają utrudniony kontakt z człowiekiem i zwierzętami. Takie sesje są bardziej wymagające, jednak znam pewne „sztuczki”, które pozwolą skupić uwagę psa i zrobić udane zdjęcia.
Mój pies ma 8 tygodni, kiedy możemy umówić się na zdjęcia?
Dla mnie każdy wiek psa jest odpowiedni do zdjęć. Jeśli zdjęcia będą odbywały się w plenerze np. w miejskim parku, to zwróć jednak uwagę na kwestię pobytu malucha na zewnątrz przed ukończeniem szczepień i kwarantanny. Warto porozmawiać z weterynarzem i ustalić, kiedy dla psa bezpiecznie będzie wziąć udział w sesji. Możemy też zorganizować sesję w Twoim domu lub w ogrodzie.
Czy mój pies musi być puszczony luzem bez smyczy i obroży w czasie robienia zdjęć?
Jeśli nie chcesz puszczać psa bez smyczy czy obroży w czasie sesji, to nie ma takiej potrzeby. Bardzo ważne jest jego bezpieczeństwo i to zależy tylko od Ciebie. Niektórzy opiekunowie wolą zdjęcia bez widocznej obroży, czasami smycz zastępujemy długą linką. Możliwe jest usunięcie smyczy i obroży na zdjęciu już w czasie obróbki graficznej. Przykładowe zdjęcia z usuniętą smyczą i obrożą możesz zobaczyć tu i tutaj, a także tu. 
Czy mogę dostać wszystkie zdjęcia z sesji (wystarczą mi bez retuszu)?
Po sesji możesz dokupić dowolną liczbę zdjęć (poza ustalonymi w cenie sesji), które otrzymasz po retuszu. Zdjęcia możesz wybrać samodzielnie wśród miniaturek lub możesz zdać się na mój wybór. Nie przekazuję zdjęć bez retuszu, gdyż nie są to zdjęcia gotowe, a zależy mi na jak najlepszej jakości.
Ile kosztuje sesja zdjęciowa psa?
Informacje o tym, co zawiera cena sesji zdjęciowej znajdziesz tutaj. Aby otrzymać aktualny cennik sesji, napisz do mnie: blog@ajriszzona.pl.
Czy można kupić sesję zdjęciową na prezent?
Tak, jest możliwość zakupienia vouchera na prezent – elektronicznego lub wydrukowanego. Czytaj więcej 

Poradnik: Jak przygotować się do sesji zdjęciowej z psem?

 1. Na początku planujemy sesję. Jeśli masz pomysł, opowiedz na jakich ujęciach Ci zależy. Chętnie też doradzę i zaproponuję swoje pomysły oraz sprawdzone miejsca na zdjęcia. Pomogą mi w tym informacje o Twoim psie – w jakim jest wieku, jaki ma charakter, co lubi, co go motywuje i jakie zna komendy.
 2. Zadbaj o sierść psa dzień wcześniej lub w dniu sesji – wykąpany i wyczesany będzie prezentował się wspaniale – chyba, że planujemy zrobić tylko zdjęcia wodno-błotne, to niekoniecznie : )
 3. Na sesję zdjęciową zabierz:
  • Wodę i miskę dla psa. Niezależnie od pogody i temperatury miej odpowiednią ilość wody dla psa. Dla siebie również.
  • Smakołyki i zabawki (np. piszczącą piłkę) – aby mieć nagrody dla psa a także coś, co pomoże skupić jego uwagę. Na sesji mam ze sobą smakołyki dla psów i zabawki, więc jeśli zapomnisz, to możemy z nich skorzystać.
  • Jeżeli pies nie może być puszczony bez smyczy, weź długą linkę (najlepiej min. 10 m). Jeśli nie masz linki, chętnie pożyczę Ci swoją.
  • Wygodne ubrania dla siebie, dostosowane do pogody.
  • To, co zwykle zabierasz na spacer – woreczki na psie kupy, obrożę lub szelki, smycz itp.
 4. Pozwól Twojemu psu zrelaksować się przed sesją, aby nie rozpoczął jej bardzo zmęczony i zziajany. Jednocześnie nie zapomnij o wcześniejszym spacerze na załatwienie potrzeb.

Opinie i wyróżnienia ⭐⭐⭐⭐⭐

Moje zdjęcie otrzymało wyróżnienie w pierwszej polskiej edycji konkursu Wiki Lubi Przyrodę 2015, będącego częścią międzynarodowej inicjatywy Wiki Loves Earth. Czytaj więcej

Przepiękne zdjęcia, serdecznie polecam. Profesjonalne podejście i ogromna cierpliwość do tych mniej współpracujących 🙂 – sucha77, źródło: Instagram.com, 03.02.2020 r.

Tym co się jeszcze wahają polecam serdecznie. Wspaniała atmosfera podczas sesji i podejście do każdego psa, ale przede wszystkim udało się wydobyć całe piękno z naszej psiej modelki. – Anita& Rosie, źródło: https://ajriszzona.pl/fotografia-psow-katowice/, 02.12.2019 r.

Nasza nieufna suczka do obcych bardzo szybko dała się namówić na wspólną zabawę podczas sesji. Świetne podejście i pełen profesjonalizm😃. Serdecznie polecam – Anita, źródło: Facebook.com, 02.12.2019 r.

Genialne podejście do zwierząt ! Profesjonalizm w każdym calu ! I pomysłów wiele POLECAM – Ariel G., źródło: Facebook.com, 02.10.2019 r.

Bardzo polecam sesje zdjęciowe zwierzaków. Profesjonalne i indywidualne podejście do psa, dużo cierpliwości i przyjemna atmosfera 😃 Zdjęcia wyszły cudownie! – Marta R., źródło: Facebook.com, 1.05.2019 r.

Super zdjęcia i miła atmosfera, doskonale umiecie skupić psa na obiektywie. Neron cały czas merdał ogonem na sesji😊Klaudia, źródło: komentarz https://ajriszzona.pl/fotografia-psow-katowice/, 28.04.2019 r.

Serdecznie polecam wszystkim którzy to rozważają 😊 – Jolanta H., źródło: Facebook.com, 23.03.2019 r.

Serdecznie wszystkim polecam, super fotografka ze świetnym asystentem☺️Dla psiaka świetna zabawa a dla właścicieli bezcenna pamiątka i wspomnienia💕Dziękujemy raz jeszcze😘 – Karina Sz, źródło: Facebook.com, 18.03.2019 r.

O mnie

Psy fotografuję od kilkunastu lat, a zaczęłam w czasie spacerów i podróży. Moją pierwszą psią modelką była Ajrisz [*]. Zdjęcia robione przy okazji spacerów i wyjazdów powoli przeradzały się w pasję do fotografii i psie sesje, które wykonuję od 2018 roku, pozwalają mi ją realizować i wciąż rozwijać.

Kocham psy, kontakt i pracę z nimi. Zawsze cieszy mnie radość ich opiekunów, którzy wraz ze zdjęciami swoich czworonożnych przyjaciół zyskują pamiątkę na całe życie.

Od wielu lat współtworzę blog AjriszZona.pl, w którym piszemy o podróżach z psami, spotkaniach i spacerach organizowanych na Śląsku oraz różnych sprawach związanych z psami i ich opiekunami. Czytaj więcej: O blogu AjriszZona.pl

fotograf zwierząt katowice
Po drugiej stronie obiektywu – w czasie spotkania na wybiegu dla psów

Kontakt

fotograf zwierząt

Napisz do mnie i zapytaj o sesję zdjęciową

E-mail: blog@ajriszzona.pl

Facebook: @AjriszZona

Instagram: panda_the_dog_ajriszzona

Sesje zdjęciowe psów i z psami, fotografia zwierząt – odwiedź mój profil na Instagramie:

Sesje zdjęciowe dla psów i z psami – w jakich miastach się odbywają?

Na sesje zdjęciowe psów dojeżdżam do miast na Śląsku, takich jak Katowice, Chorzów, Bytom, Zabrze, Gliwice, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Częstochowa, Zawiercie, Myszków, Rybnik, Żory, Pszczyna, Bieruń, Racibórz, Wodzisław Śląski, Jastrzębie-Zdrój, Cieszyn, Ustroń, Wisła, Żywiec, Szczyrk, Istebna i innych lokalizacjach. Sesje są możliwe również w innych miejscach w Polsce, np. w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni, Lublinie, Rzeszowie, Szczecinie, Białymstoku, Łodzi, Rzeszowie oraz w innych.


Autor: AjriszZona.pl | Data publikacji: 25 grudnia 2016 r. | Data aktualizacji: 2 lutego 2020 r. | Kategoria: Psie sesje | ©AjriszZona.pl. Zdjęcia stanowią własność AjriszZona.pl i są chronione prawami autorskimi.

.

 

5 Comments

 1. Ladylemon

  Szkoda, że znajdujecie się tak daleko. U nas we Wrocławiu ciężko o dobrego fotografa z ręką do psów. Szczególnie tych bardzo aktywnych, jak mój Shih Tzu. Mimo, że jest mały, zaskoczył już niejednego amatora fotografii. Pozdrawiam!

  Reply
  1. AjriszZona.pl

   Cieszę się, że moje zdjęcia się podobają 🙂 Istnieje możliwość dojazdu do Wrocławia, zapraszam do kontaktu na blog@ajriszzona.pl po więcej informacji.

   Reply
 2. Klaudia

  Super zdjęcia i miła atmosfera, doskonale umiecie skupić psa na obiektywie. Neron cały czas merdał ogonem na sesji😊

  Reply
  1. AjriszZona.pl

   Dziękuję bardzo za pozostawienie opinii, pozdrowienia dla Nerona 🙂

   Reply
 3. Anita& Rosie

  Tym co się jeszcze wahają polecam serdecznie.
  Wspaniała atmosfera podczas sesji i podejście do każdego psa, ale przede wszystkim udało się wydobyć całe piękno z naszej psiej modelki.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.