Jak i gdzie zgłosić złe traktowanie psa? 3 narzędzia, które warto znać

Jak i gdzie zgłosić złe traktowanie psa? gdzie zgłosić zaniedbanie psa, jak anonimowo zgłosić złe traktowanie psa, gdzie zgłosić złe traktowanie psa, anonimowe zgłoszenie znęcania się nad zwierzętami, gdzie zglosic znecanie sie nad zwierzetami, gdzie zgłosić zaniedbywanie zwierząt, gdzie anonimowo zgłosić znęcanie się nad psem, gdzie zglosic zle traktowanie psa, gdzie zgłosić zaniedbanego psa, gdzie zgłosić złe traktowanie zwierząt, toz anonimowe zgłoszenie, gdzie zglosic zaniedbane zwierze, jak zgłosić znęcanie się nad zwierzętami, gdzie zgłosić znęcanie się nad zwierzętami, znęcanie się nad zwierzętami gdzie zgłosić, gdzie zgłosić psa na łańcuchu, gdzie zgłosić zaniedbywanie zwierząt gospodarskich, pies na łańcuchu gdzie zgłosić, zaniedbany pies gdzie zgłosić, gdzie zgłosić że pies jest źle traktowany, zgłoszenie znęcania się nad zwierzętami, zgłoszenie zaniedbania psa, znęcanie nad zwierzętami gdzie zgłosić, anonimowe zgłoszenie na policję aplikacja, kara za złe traktowanie psa, gdzie mozna zglosic zaniedbanie psa, gdzie zgłosić złe warunki zwierząt, gdzie zglosic znecanie sie nad psem, ochroną praw zwierząt gdzie zgłosić

5 grudnia uczestniczyliśmy w spotkaniu z asp. szt. Kamilą Siedlarz Jak interweniować w sprawach zwierząt? organizowanym przez Koło Naukowe Praw Zwierząt Uniwersytetu Śląskiego.

Dowiedzieliśmy się w jaki sposób powiadamiać odpowiednie służby gdy ma miejsce naruszenie przepisów i czego możemy oczekiwać od policjantów. Poznaliśmy narzędzia, które mogą być pomocne, gdy nie jest wymagana natychmiastowa interwencja i zgłoszenie telefoniczne najbliższej jednostce Policji. Poniżej przedstawiamy w skrócie 3 narzędzia, które warto znać.

Jak i gdzie zgłosić złe traktowanie psa?

1. Zielona Strefa oraz koordynatorzy ds. CITES 

Zielona Strefa to skrzynki e-mail przeznaczone do przekazywania – również anonimowo – informacji na temat  znęcania się nad zwierzętami. Zielona Strefa w Katowicach: http://katowice.slaska.policja.gov.pl/k14/prewencja/zielona-strefa/37294,Zielona-strefa.html.

2. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala na dodawanie zagrożeń wraz z zdjęciami, filmami i innymi załącznikami. Służby mają do 2 dni na przyjęcie zgłoszenia i 5 dni na weryfikację. Jego statut można śledzić bezpośrednio na mapie. Link do mapy: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

3. Aplikacja Moja Komenda

To przewodnik po polskich jednostkach Policji przygotowany przez MSWiA. Dostępne są tu adresy i dane kontaktowe najbliższych jednostek Policji oraz baza wszystkich dzielnicowych w Polsce. Aplikację można pobrać np. w Sklepie Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.altconnect.android.mk&hl=pl

Pamiętaj, jeśli jest wymagana natychmiastowa interwencja, skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji!

Zobacz też:

Zostawiam też informację o bezpłatnej pomocy Studenckiej Poradni Prawnej:

gdzie zgłosić zaniedbanie psa, jak anonimowo zgłosić złe traktowanie psa, gdzie zgłosić złe traktowanie psa, anonimowe zgłoszenie znęcania się nad zwierzętami, gdzie zglosic znecanie sie nad zwierzetami, gdzie zgłosić zaniedbywanie zwierząt, gdzie anonimowo zgłosić znęcanie się nad psem, gdzie zglosic zle traktowanie psa, gdzie zgłosić zaniedbanego psa, gdzie zgłosić złe traktowanie zwierząt, toz anonimowe zgłoszenie, gdzie zglosic zaniedbane zwierze, jak zgłosić znęcanie się nad zwierzętami, gdzie zgłosić znęcanie się nad zwierzętami, znęcanie się nad zwierzętami gdzie zgłosić, gdzie zgłosić psa na łańcuchu, gdzie zgłosić zaniedbywanie zwierząt gospodarskich, pies na łańcuchu gdzie zgłosić, zaniedbany pies gdzie zgłosić, gdzie zgłosić że pies jest źle traktowany, zgłoszenie znęcania się nad zwierzętami, zgłoszenie zaniedbania psa, znęcanie nad zwierzętami gdzie zgłosić, anonimowe zgłoszenie na policję aplikacja, kara za złe traktowanie psa, gdzie mozna zglosic zaniedbanie psa, gdzie zgłosić złe warunki zwierząt, gdzie zglosic znecanie sie nad psem, ochroną praw zwierząt gdzie zgłosić


Zdjęcie główne: pixabay.com ©AjriszZona.pl. Artykuł stanowi własność AjriszZona.pl i jest chroniony prawami autorskimi.

Tagi: gdzie zgłosić zaniedbanie psa, jak anonimowo zgłosić złe traktowanie psa, gdzie zgłosić złe traktowanie psa, anonimowe zgłoszenie znęcania się nad zwierzętami, gdzie zglosic znecanie sie nad zwierzetami, gdzie zgłosić zaniedbywanie zwierząt, gdzie anonimowo zgłosić znęcanie się nad psem, gdzie zglosic zle traktowanie psa, gdzie zgłosić zaniedbanego psa, gdzie zgłosić złe traktowanie zwierząt, toz anonimowe zgłoszenie, gdzie zglosic zaniedbane zwierze, jak zgłosić znęcanie się nad zwierzętami, gdzie zgłosić znęcanie się nad zwierzętami, znęcanie się nad zwierzętami gdzie zgłosić, gdzie zgłosić psa na łańcuchu, gdzie zgłosić zaniedbywanie zwierząt gospodarskich, pies na łańcuchu gdzie zgłosić, zaniedbany pies gdzie zgłosić, gdzie zgłosić że pies jest źle traktowany, zgłoszenie znęcania się nad zwierzętami, zgłoszenie zaniedbania psa, znęcanie nad zwierzętami gdzie zgłosić, anonimowe zgłoszenie na policję aplikacja, kara za złe traktowanie psa, gdzie mozna zglosic zaniedbanie psa, gdzie zgłosić złe warunki zwierząt, gdzie zglosic znecanie sie nad psem, ochroną praw zwierząt gdzie zgłosić

.

4.9/5 - (16 głosy / głosów)

27 Comments

 1. Pingback: Zostawianie psa pod sklepem w Katowicach - AjriszZona.pl

 2. Joanna

  Super! Każdy powinien przeczytać ten post, żeby wiedzieć, jak reagować w takich sytuacjach!

  Reply
  1. AjriszZona.pl

   Dziękuję! Pozdrawiam serdecznie 🙂

   Reply
  2. Interwencja

   Ja zareagowałam, że pani z sąsiedniej kamienicy wypuszcza psa z domu i pies sam sobie chodzi na podwórku beż opieki. Pani mieszka na parterze więc jak pies się wyprowadzi to szczęka a ta go wpuszcza do klatki, na początku nie wierzyłam co widzę. Zgłosiłam na 112 i wysłałam maila na komendę i teraz ha mam problem.

   Reply
 3. Chudy

  A co zrobić gdy policja nie chce interweniować?

  Reply
  1. AjriszZona.pl

   Z jakiego powodu nie chce?
   Z doświadczenia wiem, że warto dopytywać o przebieg interwencji, samo pojedyncze zgłoszenie może nie wystarczyć.

   Reply
   1. Klops

    Normalnie, nie chce. Dzwoni się na 997, a telefon odbiera sfrustrowany debil i jest pozamiatane.

    Reply
    1. AjriszZona.pl

     Jeśli uważa Pan, że osoba przyjmująca zgłoszenie postępuje niesłusznie, to można złożyć skargę.

     Z doświadczenia jednak wiem, że skuteczne może być dopytywanie o przebieg zgłoszonej interwencji lub wykorzystanie też innych opisanych w artykule narzędzi.

     Reply
   2. Jagoda

    Moja teściowa bije i nęka psa mojego niestety ja nie mieszkam w mieszkaniu co mam robić żeby je nie biła proszę o pomoc

    Reply
    1. AjriszZona.pl

     Proszę zapoznać się z artykułem, tam jest opisane wszystko, co wiem. Pozdrawiam serdecznie

     Reply
 4. polo

  Kiedyś zgłosiłam na policji .. to podali mój nr tel i mejla, adres . potem problemy do rękoczynów . Ostatnio widziałem tragedię trzech psów na tym samym łańcuchu . bez budy od 3 lat . wykopane nory !!Sierść skołduniona do ziemi . Gdzie zgłosić , bo właściciel psów dojdzie do mnie .

  Reply
  1. AjriszZona.pl

   To gdzie zgłosić opisałam w powyższym artykule. Również zgłoszenie telefoniczne może być anonimowe, nie trzeba podawać swoich danych osobowych.

   Reply
 5. AjriszZona.pl

  To prawda, że jest to smutne.

  A mnie Mariuszu smuci też fakt, że netproo wykorzystuje ten temat i mój blog do linkowania, a patrząc na dopasowanie tematyczne to dość nieumiejętnie.
  T.

  Reply
 6. Aga

  Mam prośbę o pokierowanie mnie dalej. Latem tego roku zgłosiłam do regionalnego OTOZ Animals prośbę o pomoc w sprawie 3 psów na opuszczonej posesji. Właściciel zmarł rok wcześniej. Wg relacji sąsiadów do psów CO KILKA DNI przyjeżdża któreś z dzieci zmarłego właściciela. Jeden pies był na łańcuchu przy budzie. Jeden przykuty do metalowej beczki, która była jego schronieniem. Jeden luzem. Niestety organizacja odmówiła mi pomocy (nie pierwszy raz) tłumacząc się nadmiarem obowiązków i polecili skierować sprawę do gminy, straży gminnej lub policji. Cóż… Zgłosiłam do gminy przez e-mail i załączyłam zdjęcia. Gmina przekazała sprawę straży gminnej. Podjęto interwencję, o wynikach której nie chciano mnie poinformować gdyż jestem osobą ananimową dla nich. Odpowiedziałam, że podpisałam się imieniem i nazwiskiem oraz nie proszę o żadne chronione dane tylko o efekty ich interwencji. Żądali podania moich danych. Nie podałam. Sama udając się na miejsce bytowania psów ustaliłam co się zmieniło. 2 psy (na ogrodzonej posesji) przeniesiono w miejsce, które z zewnątrz trudno dostrzec. Uniemożliwiono tym samym postronnym osobom możliwość dokarmiania psów oraz zorientowania się czy mają w miskach wodę. Oba psy mają budy. Nie wiem czy z podłogą… Trzeci pies (dotychczas przy metalowej beczce) został zabrany przez któreś z dzieci z posesji. Z moich ustaleń wynika, że aktualnie do psów nikt nie przyjeżdża codziennie. Ważne jest to, że ŻADNE Z DZIECI zmarłego właściciela NIE MIESZKA w tej miejscowości tylko w oddaleniu kilkunastu km. Prosiłam też o POMOC miejscowy oddział TOZ. Mimo pierwotnego zainteresowania i obietnicy kontaktu, przestali odpisywać na moje monity.
  Co JESZCZE mogę zrobić? Nadchodzi zima….
  Proszę tylko nie odsyłać mnie ponownie do straży gminnej itp.bo SKUTECZNOŚĆ ich działania to fikcja.

  Reply
  1. AjriszZona.pl

   Dzień dobry, tak jak została już Pani pokierowana zgłoszenie można wysłać na policję, również anonimowo. Takie metody opisałam też w artykule, do którego lektury zachęcam.

   Reply
 7. Goś

  Mała wieś , wszyscy się znają. Na jednym z gospodarstw pies na krótkim łańcuchu odbywa dożywocie i wyje niemiłosiernie prawie całą dobę. Rozmowa z gospodarzami nic nie daje. Sąsiedzi patrzą się spod byka : co Ona tu szuka…? Zgłoszenie do dzielnicowego wniosło zmianę: przeniesiona psa w głąb podwórza , do kojca zabitego deskami, tak żeby nie widział (dosłownie) sensu wycia. Przecież suka się nie męczy jak jej nikt nie będzie współczuł. I rzeczywiście pies nie wyje: skamle. Dożywa na 2metrach kwadratowych , nie wiadomo jak wygląda, nikt go nie widzi, więc nie ma problemu… Co mogę zrobić, żeby mi nie przedziurawiono opon albo powybijano okna? Bo po efektach interwencji policjanta, można się spodziewać, ze taki incydent zostałby potraktowany jako przestroga dla mnie. Żebym się” nie wtrącała w cudze podwórko”.

  Reply
  1. AjriszZona.pl

   Zgłoszenie może być anonimowe, nie musi Pani podawać swoich danych.

   Reply
 8. Anonim

  jak widac po komentarzach i moim doswiadczeniu wszystko to ,cala pomoc to fikcja.kiedys zawiadomilam schronisko,ze po osiedlu blaka sie pies i szuka po smietnikach jedzenia i zoslal prawdopodobnie porzucony na pobliskich dzialkach i tam ma jakies schronienie to mi kazali podac konkretna ulice bo nie beda go szukac.to jestmale osiedle i uliczki krotkie a pies nie stal w miejscu.nikt nie pomogl.potem ta sunia miala mlode i dalej szukala jedzenia a potem zniknela.teraz widze z okna jak kobieta ciaga na smyczy psa.pies ma wyrazne problemy z poruszaniem.kuleje i ledwo idzie za nia ze skrecona glowa.nie wiem gdzie ta kobieta mieszka no i co moge zrobic sama jestem chora .A te fundacje prozwierzece chetnie sie pokazuja w telewizji i mowia wiele jak pomagaja chcialam kiedys psa na dom tymczasowy 20 km od nich to im bylo za daleko

  Reply
  1. AjriszZona.pl

   Trochę w tym racji, ale myślę, że te komentarze, to tylko część sytuacji… Myślę, że trzeba mieć dużo cierpliwości i być wytrwałym aby takie zgłoszenie było skuteczne i przyniosło realną pomoc. Zwykle jeden telefon nie wystarczy.
   Ale cieszy mnie to, że tak wiele osób nie jet obojętnych i chce pomóc.

   Reply
 9. jadwiga

  28 kwietnia zaginela moja kotka misia .Wyszla z domu i wszelki slad po niej zaginal.Z poczatku ogkoszenia adjecia i nagroga za pomoc w znalezieniu. Potem zaczely do nas doplywac wiadomosci o zwyrodnialcu w naszej okolicy ktory zwabia za pomoca waleriany do klatki koty i ich morduje. 2 lata wczesniej mial wyrok w zawieszeniu za postrzelenie kota sasiada. zglosilysmy to na policje.Oni stwierdzili ze nic nie moga zrobic bo trzeba zlapac sprawce za reke.Nie rozmawiali nawet z sasiadami tego typa. NIe wiem codalej robic aby ten typ nie mordowal wiecej zwierzat

  Reply
  1. AjriszZona.pl

   Pani Jadwigo, wszystkie znane mi sposoby opisałam w artykule. Czy próbowała Pani wykonać również takie zgłoszenie?

   Reply
 10. Psy trzymane na lancuchu

  Jester na wakacjach kolo Nowegi Sacza we Wii Niskowej. Na spacerze zobaczylam 2 psy w zlym stanie – jeden na lancuchu z drugi zamkniety z klatce. Koszmar. Gdzie moge to zglosic?

  Dziekuje za pomoc.

  Dorota

  Reply
  1. AjriszZona.pl

   Możliwe sposoby zgłoszenia opisałam w artykule. Zachęcam do lektury.

   Reply
 11. Agata

  Jest właściciel który ma 16 letniego psa. Ten pies był na łańcuchu przez 15 lat. Zgłosiłam sprawę do weterynarii w Myszkowie , przyjechali właściciel dostał karę pieniężną. Pies jest bez łańcucha.Właściciel psa nic z tego sobie nie robi, jeść daje mu co trzy dni, bo chce jak to powiedział żeby pies zdechł. Dzwoniłam do weterynarii w Myszkowie ale jak to powiedzieli oni nic nie mogą zrobić. Powiedzieli żebym szła na policję. Byłam na policji i usłyszałam że ten pan dokarmia psa ale zapomniał powiedzieć policji że co trzy dni. Chodzę i daje jeść psu po kryjomu, bo sąsiedzi dzwonią do właściciela psa,a on przyjeżdża i całe jedzenie które ja przynoszę temu psu on je wyrzuca. Ostatnio przyjechał właściciel psa i wyzwał mnie od k…. , i głupiej baby i że mam przestań dawać psu jeść, bo inaczej pożałuje. To jest biedne i bezradne zwierzę które bez pomocy nie przeżyje. Na pewno będę chodziła i dawała mu jeść nie zostawię tego psa bez jedzenia i bez wody. Sąsiedzi widzą jak właściciel psa jeździ co trzy dni i przywozi mu jedzenie, i nikt z tym nic nie robi każdy boi się tego człowiek. Co mogę z tym zrobić.

  Reply
  1. AjriszZona.pl

   Znane mi sposoby opisałam w artykule, zachęcam do lektury.
   Można pójść jeszcze raz na policję jeśli ma Pani inne informacje niż podał im właściciel psa.

   Reply
 12. jebać policje i 112

  A w Łodzi też biedna psinka szczeka zamknięta w mieszkaniu zapewne bez wody i głodna, ale pod 112 siedzi sfiksowana samica i po prostuj ma to w dupie!

  Reply
  1. AjriszZona.pl

   Można spróbować poprosić o numer interwencji i dzwonić z pytaniem jak przebiega.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *