Pamiętniki Ajrisz #05 Ajrisz i woda

czy można nauczyć psa pływać

1 sierpnia 2007 r. Jesteśmy razem w wodzie

Ja: Może popływasz?
Ajrisz: Jeszcze nie tym razem.

Nie spieszy nam się, lubimy brodzić w wodzie. Ajrisz przecież nie musi pływać. Dochodzimy do pewnego miejsca kiedy zanurzony jest kawałek brzucha i ani kroku dalej. Nie przekonam jej ja, rzucony patyk, smakołyk, inny pies, nic… Ale to nam w zupełności wystarcza

I ta nowa zabawa. Nie chcąc zanurkować głową po leżący na dnie patyk, Ajrisz znalazła nowy sposób na wyciągnięcie go. Patrzyłam jak się uczy, jak próbuje i doskonali technikę. Już za trzecim podejściem zrobiła to całkiem sprawnie. Trąca przedmiot łapą, potem drugą i mocniej, aż się oderwie od dna i toczy go w kierunku brzegu, gdzie go wyciąga go zębami. Uwielbia to:)

Nad wodą zawsze jest też okazja by poćwiczyć komendę „zostań”. Jest wiele do robienia poza pływaniem!

czy można nauczyć psa pływać
Ajrisz nad wodą, sierpień 2007 r.

Ciąg dalszy nastąpi…


Blog AjriszZona.pl powstał prawie 10 lat temu na forum Dogomania. com w formie fotobloga. W „Pamiętnikach Ajrisz” wspominam nasze pierwsze tygodnie i miesiące z Ajrisz z postów i zdjęć zebranych z Dogomanii.


©AjriszZona.pl. Artykuł i zdjęcia stanowią własność AjriszZona.pl i są chronione prawami autorskimi. Wykorzystywanie artykułu i zdjęć w całości lub fragmentach bez pisemnej zgody właściciela AjriszZona.pl jest zabronione.

Podziel się z innymi miłośnikami psów

1 Comment

  1. Pływanie

    Fajna psinka:)

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.