• Domowa opieka nad psem w Katowicach.

Uwaga, strona ma charakter archiwalny. Obecnie nie prowadzimy domowej opieki dla psa i nie przyjmujemy nowych rezerwacji

Spis treści:

Częste pytania (FAQ)
Przed przyjazdem – co warto wiedzieć?
Opinie o nas
Nasi podopieczni – galeria zdjęć

domowa opieka dla psa Katowice
Aston odpoczywa w łóżku

Domowa opieka dla psa w Katowicach – częste pytania

 1. Ile kosztuje opieka nad psem?
 2. Jak liczona jest doba opieki?
 3. Mój pies jest bardzo mały, czy zapłacę mniej za opiekę?
 4. Co powinien mieć ze sobą mój pies?
 5. Co będzie jadł mój pies?
 6. Jak zarezerwować termin?
 7. Jak będzie wyglądał dzień mojego psa?
 8. Nigdy nie jechałem na wakacje bez mojego psa i mam obawy, czy słusznie?

1. Ile kosztuje opieka nad psem?

Podstawowa cena jednej doby, w czasie której pies ma zapewnioną opiekę w warunkach domowych, stałe towarzystwo ludzi i dwóch naszych psów, indywidualne podejście (przyjmujemy jednocześnie tylko jednego psa lub dwa, jeśli znają się i lubią) określona jest w cenniku dostępnym na stronie.

2. Jak liczona jest doba opieki?

Doba opieki trwa 24 godziny. Oznacza to, że jeżeli przywieziesz do nas psa w piątek o 10:00 i odbierzesz w sobotę o 9:00, to rozliczamy się za jedną dobę (nie za dwie).

3. Mój pies jest bardzo mały, czy zapłacę mniej za opiekę?

Każdemu psu poświęcamy tyle samo uwagi i traktujemy równorzędnie, niezależnie od jego wielkości, charakteru czy rasy. Również spełnienie potrzeb każdego psa jest dla nas najważniejsze, bez względu na to czy jest duży, czy mały. To dlatego nasze ceny są stałe, niezależnie od rasy, wagi czy wieku psa.

4. Co powinien mieć ze sobą mój pies?

Pies, który przyjeżdża pod naszą opiekę powinien mieć ze sobą książeczkę zdrowia, aktualne zaświadczenie o szczepieniu przeciwko wściekliźnie, obrożę (nie akceptujemy kolczatek) lub szelki, karmę na cały pobyt, ewentualnie kaganiec. Smycz jest obowiązkowa w przypadku psów do 6 kg i powyżej 60 kg, w pozostałych przypadkach udostępniamy swoje smycze.

Możesz też spakować Twojemu psu miskę, legowisko lub kocyk (ze znajomym zapachem) oraz zabawki. Te rzeczy posiadamy na miejscu i chętnie udostępnimy je Twojemu psu, zatem zabranie ich nie jest obowiązkowe.

5. Co będzie jadł mój pies?

Twój pies powinien jeść tak jak u Ciebie w domu. W związku z tym na okres opieki należy dostarczyć karmę. Jeśli nie masz takiej możliwości, kupimy ją dla Ciebie. Możemy podawać karmę suchą, mokrą i surową. Jeśli jest taka potrzeba, możemy także gotować Twojemu psu według Twoich zaleceń.

6. Jak zarezerwować termin?

Rezerwacja terminu jest możliwa po wypełnieniu formularza dotyczącego opieki nad Twoim psem oraz po spotkaniu zapoznawczym. Rezerwacja staje się ważna z chwilą zaksięgowania wpłaty na naszym koncie bankowym. Kwota rezerwacji to min. 50% kwoty za cały planowany pobyt psa pod naszą opieką.

7. Jak będzie wyglądał dzień mojego psa?

Nasi podopieczni najczęściej rozpoczynają dzień w łóżku. Wstają razem z nami między 6:30 a 7:00 i idą na spacer, po którym dostają śniadanie. Kolejny spacer jest między 14:00 a 16:00 (jest to zwykle dłuższy i aktywny spacer, odwiedzamy park, wybieg dla psów, jedziemy poza miasto itp.), a trzeci około 22:00 (wcześniej przed 20:00 dostają kolację). To są podstawowe spacery między którymi są wyjścia „na siku” zgodnie z potrzebami psa. Między spacerami jest również czas na głaskanie, zabawę (w tym zabawy węchowe) i odpoczynek.

Naszym atutem jest to, że urozmaicamy czas naszym podopiecznym, aby czuli się jak na wakacjach. Poza standardowymi spacerami jeździmy też do lasu, nad jezioro i w góry, a nawet bierzemy udział w zawodach biegowych i dogtrekkingu. Pies się nie nudzi, wraca pełen wrażeń i zmęczony po aktywnym wypoczynku. Jeżeli Twój pies preferuje odpoczynek, jest starszy, mniej aktywny to oczywiście spełnimy jego potrzeby. Dzień dostosowujemy do wymagań Twojego psa, które określasz w formularzu oraz w czasie spotkania zapoznawczego.

8. Nigdy nie jechałem na wakacje bez mojego psa i mam obawy, czy słusznie?

Jest to naturalna reakcja. Właściciele czworonogów za pierwszym razem często mają wyrzuty, że nie biorą ich ze sobą i zostawiają pod opieką innych osób, wyobrażając sobie najgorsze. Stąd przemyślany i dobry wybór opieki dla psa jest tak istotny. Dlatego wiele czasu poświęcamy na poznanie się i wzajemne zaufanie. Zawsze organizujemy spotkanie zapoznawcze, a czasami spotykamy się kilka razy na spacerach i w domu – nawet w ciągu kilku miesięcy.

Przed pierwszym dłuższym wyjazdem (np. 2 tygodnie) możesz też zostawić u nas Twojego pupila na jedną noc lub parę godzin. W tym czasie przekonasz się, że spędza on wspaniale czas razem z nami i jest zadowolony. Traktujemy go jak przyjaciela, współmieszkańca, nigdy po prostu jak przedmiot umowy czy zwykły obowiązek. Jak najbardziej rozumiemy obawy, tym bardziej, że sami posiadamy dwa psy, za którymi rzucilibyśmy się w ogień. Są sytuacje, kiedy opieka zaufanych osób jest niezbędna, dlatego warto mieć sprawdzone miejsce, które będzie jak drugi dom.

Psy, które są zostawiane pod naszą opieką bardzo szybko się aklimatyzują. Zajęte są zabawą, spacerami i głaskaniem, mają zapewniony kontakt z nami i naszymi psami dzięki czemu często nie zauważają nawet wyjścia swojego właściciela. Stajemy się dla nich w pewnym sensie jak druga rodzina i cieszą się z każdego powrotu do nas. Gdy wracają na kolejny weekend czy wakacje, po przywitaniu od razu biegną po swoją ulubioną zabawkę, czy wskakują na ulubiony fotel.

domowa opieka dla psa Katowice
Zimowe spacery z Lori i Roxy

Przed przyjazdem – co warto wiedzieć?

 1. Poznajmy się w czasie spotkania zapoznawczego
 2. Zarezerwuj termin opieki
 3. Przygotuj Twojego psa i spakuj dla niego kilka rzeczy
 4. Dzień rozpoczęcia opieki

1. Poznajmy się w czasie spotkania zapoznawczego

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że pozostawienie psa pod opieką (jeszcze) obcych ludzi wiąże się z dużymi emocjami. W czasie spotkania masz okazję poznać nas i nasze psy, pójść na wspólny spacer i zobaczyć, gdzie będzie mieszkał i spał Twój pies. Możesz porozmawiać z nami i zapytać o wszystko, co chciałbyś wiedzieć. Twój pies będzie mógł zwiedzić mieszkanie i zapoznać się z wszystkimi domownikami.

W czasie spotkania uzgadniamy też, jak będzie wyglądał dzień i cały pobyt Twojego psa pod naszą opieką. Właśnie wtedy możesz wypełnić Formularz opieki (jeśli nie przekazałeś nam go wcześniej).

Za pierwszym razem spotykamy się na neutralnym terenie na spacerze po okolicy i później przechodzimy do domu. Zwykle organizujemy jedno spotkanie. Jeśli chcesz możemy spotkać się większą ilość razy, a przed pierwszym dłuższym pobytem możesz pozostawić u nas psa na jeden dzień, aby przekonać się, że czuje się dobrze i miło spędza z nami czas.

2. Zarezerwuj termin opieki*

Przyjmujemy tylko jednego psa (lub dwa jeśli znają się i akceptują), dlatego zawsze zalecamy rezerwację, żebyś miał pewność, że dla Twojego psa będziemy mieć wolne miejsce. Warto zarezerwować z większym wyprzedzeniem terminy, takie jak wakacje (lipiec-sierpień), majówka, Sylwester, Święta Bożego Narodzenia, Święta Wielkanocne i wszystkie długie weekendy.

Pierwszeństwo przyjęcia pod opiekę mają psy, których pobyt w określonym terminie został wcześniej zarezerwowany. Rezerwacji dokonasz wpłacając zadatek wysokości 50% kwoty za cały planowany pobyt psa pod naszą opieką.

3. Przygotuj Twojego psa i spakuj dla niego kilka rzeczy*

Twój pies na czas domowej opieki u nas powinien mieć aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz powinien być odrobaczony i zabezpieczony przeciwko pchłom i kleszczom. Przed przyjazdem do nas spakuj:

 • książeczkę zdrowia Twojego psa z aktualnym zaświadczeniem o szczepieniu przeciwko wściekliźnie oraz informacjami o ostatnim odrobaczeniu i zabezpieczeniu przeciwko pchłom i kleszczom;
 • karmę na cały okres opieki;
 • wypełniony Formularz opieki (jeśli nie przekazałeś nam go wcześniej mailem lub na spotkaniu zapoznawczym);
 • szelki lub obrożę (nie akceptujemy kolczatek);
 • smycz (obowiązkowo jeśli Twój pies waży mniej niż 6 kg lub więcej niż 60 kg, w pozostałych przypadkach udostępniamy własne smycze).

Jeśli jest taka potrzeba, spakuj również kaganiec oraz leki i suplementy, które przyjmuje Twój pies. Możesz też przygotować ulubioną zabawkę Twojego psa czy kocyk.

Posiadamy własne miski, legowiska, koce, zabawki (m.in. piłki, pluszaki, szarpaki), smycze, adresówki (w czasie pobytu u nas zawsze pies zostaje wyposażony w adresówkę z naszymi danymi) i chętnie udostępnimy Twojemu psu. Zabranie ich nie jest więc obowiązkowe, ale jak najbardziej możliwe.

4. Dzień rozpoczęcia opieki

Najpóźniej w dniu rozpoczęcia opieki podpisujemy Umowę, której częścią jest wypełniony Formularz oraz Regulamin. Płatność możesz uregulować gotówką lub przelewem na nasze konto.

Nie żegnamy się z Tobą, zajmujemy psa zabawą tak, aby nawet nie zauważył Twojego wyjścia.

Następnie jesteśmy z Tobą w stałym kontakcie (telefonicznym, mailowym, na Facebooku) i informujemy Cię na bieżąco, jak czuje się Twój pies i jak spędza czas, przesyłamy zdjęcia i filmy.

*Szczegóły określone są w Regulaminie opieki nad psem w domu opiekuna.

domowa opieka dla psa Katowice
Grumble Jones na wycieczce w Beskidach

Opinie o nas

⭐⭐⭐⭐⭐

Dziękujemy bardzo za wspaniałą opiekę nad Aresem

Mariusz Patrzałek, instruktor szkolenia psów, Szkoła dla psów DOGMAR (opinia przesłana e-mailem, wrzesień 2014 r.)


Super ludzie – dali radę nawet bassetowi :)) Pozdrawiamy i bardzo dziękujemy za opiekę nad Faniem 🙂

– Magdalena Kuszlewicz Klos, Fundacja Bassety SOS (recenzja na Facebooku 28.11.2014 r.)


Kiedy pierwszy raz poznałam AjriszZonę, od razu wiedziałam .. że to jest to! Nie miałam najmniejszych wątpliwości, że moja ukochana Freya będzie u niej bezpieczna i kochana .. że przez ten krótki (a zarazem trwający całą wieczność) czas rozłąki, będzie miała najlepszą opiekę i będzie otoczona miłością. Kiedy po pierwszym pobycie (było ich już kilka) przyjechaliśmy ją odebrać .. uwaga, nie chciała wsiąść do auta, tylko rwała się z powrotem do nich 🙂 Więc jeśli szukasz miejsca w którym Twój pies będzie czuł się jak u siebie, gdzie będzie najważniejszym domownikiem, a przede wszystkim będzie bezpieczny.. to właśnie go znalazłeś <3

Ewa&Freya, www.lapeczkowo.pl (opinia zamieszczona w komentarzu na AjriszZona.pl 11.09.2017 r.)


Najlepsza opieka Naszych pupilków! Z pełną odpowiedzialnością POLECAM!

Zuzanna Lie (recenzja na Facebooku 29.03.2014 r.)


Rewelacyjna opieka 🙂 polecam każdemu kto chce dla swojego psiaka jak najlepiej 🙂

– Kinga Gorzela (recenzja na Facebooku 10.04.2014 r.)


Jeśli ktokolwiek szuka najlepszej opieki dla swojego pieska, to tylko u AjriszZona!!! lepszej po prostu nie ma!!! Najlepsze miejsce w okolicy 🙂 wspaniali ludzie, kochający zwierzęta zapewniają najlepsze warunki jakie można stworzyć 🙂

– Krystyna Strasz (recenzja na Facebooku 4.08.2014 r.)


Dziękuję za cudowną opiekę nad moim maleństwem! Jesteście na prawdę kochanymi ludźmi! Polecam każdemu kto jest zmuszony zostawić gdzieś swojego psiaczka. Tina wszystkie nasze zasady respektowała i wrócił do nas po 2 tygodniach zadowolony i grzeczny piesek! Nawet nie miał czasu zatęsknić! Ciągle miał jakieś zajęcie. Jeszcze raz dziękuję i na pewno do zobaczenia!!!

Jadzia R(opinia przesłana na Facebooku 18.07.2015 r.)


Z czystym sumieniem i przekonaniem polecam opiekę swojego Pupila AjriszZona!! Bajeczka miała wspaniałe kolonie w towarzystwie wspaniałych piesków i opiekunów! 🙂 Wróciła zachwycona, pełna wrażeń i emocji 🙂 Z przyjemnością tu wrócimy 🙂

Kasia i Kuba Szałankiewicz (opinia przesłana na Facebooku 16.09.2015 r.)


I was referred to AjriszZona by a friend while I was living in Poland. It’s one of the best referrals I’ve ever had! This couple was not only very knowledgable about dogs and very professional, they were sweet and kind too! I don’t think my puppy Ora would have been in better hands anywhere else. So grateful to AjriszZona !

Podczas mojego pobytu w Polsce AjriszZona poleciła mi przyjaciółka. Okazało się, że nie mogłam trafić lepiej. Para osób opiekująca się psami miała nie tylko dużą wiedzę na ich temat, ale również profesjonalne podejście, byli również bardzo mili i uroczy. Wydaje mi się, że moja mała Ora nie zaznałaby nigdzie lepszej opieki. Wyrazy wdzięczności dla AjriszZona!

Rebecca Perry (opinia przesłana na Facebooku 19.12.2015 r.)


AjriszZona ! Dzìękujemy jeszcze raz za moc atrakcji, opiekę i baaaajkowy weekend Bajeczka zawsze chętnie wraca do Was, Pandy i Ajrisz 🐶🔝
Katarzyna Szałankiewicz (post na Facebooku, 26.06.2017 r.)

Really happy with their service, they took care of my lovely Pepe and keep me updated about his well-being all the time, sending me pictures and videos. Pepe love them! Highly recommend.

Jestem bardzo zadowolona z ich usług. Opiekowali się moim cudownym Pepe, otrzymywałam informacje o jego samopoczuciu i zdjęcia praktycznie cały czas. Pepe ich uwielbia! Zdecydowanie polecam.

– Alicia Rijo (recenzja na Facebooku 23.10.2017 r.)


TAK! AjriszZona to fantastyczny wybór! Para świeżo poznanych opiekunów potrafiła naszemu pupilowi stworzyć warunki niczym nie odbiegające od tych, które ma we własnym domu. Wykazali duże poświęcenie dla naszego absorbującego pieska. Posiadają dużą wiedzę, profesjonalne podejście, są Opiekunami z powołania.
Polecam!

Ewcia Marchewcia (Milo) (opinia przesłana przez formularz 3.11.2017 r.)


Jedyne miejsce (poza moim własnym domem) w którym mój Freyuszek czuje się bezpiecznie i jak u siebie  Cudowne Człowieki, które dzielnie znoszą Freyuszkowe chimery i ze stoickim spokojem oddają jej swoją połówkę łóżka Jeśli ktoś z Was czasami musi oddać swojego ukochanego Psyjaciela z powodu pracy, wyjazdu itp. to tylko do Tiny i Mateusza .. ja ufam im w 100% i od ponad 2 lat Freyuszek zawsze może liczyć u nich na ciepło i miłość! Dziękuje Wam 

Ewa Liszka (recenzja na Facebooku 4.11.2017 r.)


Jak najbardziej! Ajrisz zona to miejsce doskonale odpowiadające potrzebom odpowiedzialnych właścicieli psów, którzy muszą na jakiś czas rozstać się ze swoim czworonogiem. Przez cały czas trwania pobytu Marcysia w Ajrisz zonie czuliśmy, że jest w dobrych rękach i że niczego mu nie brakuje.

Justyna Ficygowska (opinia przesłana przez formularz 11.11.2017 r.)


Diegus zachwycony, my zachwyceni. Profesjonalizm w absolutnie zachwycającym wydaniu. Dla nas miejsce, w którym ze spokojem możemy zostawić ukochanego piesiunia. Brawo!!!!!

Jola Jolanta (recenzja na Facebooku 2.12.2017 r.)


Jesteście najlepsi.

Bogdan Z. (opinia przesłana przez formularz 2.01.2018 r.)


Czy polecisz nas znajomym? Oczywiście!!!

– Justyna Czekaj (opinia przesłana przez formularz 4.01.2018 r.)


Co prawda jeszcze nie mamy psa ale z takimi opiniami to jak kupimy go to na wakacje go tu na pewno zostawimy bo z takimi opiniami to każdy by chciał go tu zostawić. Bo to się widzi po opiniach po porostu tu musi być super.

–  Jwona Matlik (opinia przesłana przez formularz 07.01.2018 r.)


Czy polecisz nas znajomym?  Tak, ponieważ jestem zadowolona z Waszych usług.

OT (opinia przesłana przez formularz 15.01.2018 r.)


SUPER!!  Moje dziewczyny wróciły zachwycone, ogonki merdały na wszystkie strony.  Podejrzewam nawet, że nie chciały za bardzo wracać.  Świetna fotorelacja dostarczana przez opiekunów!! Byłam spokojna, bo wiedziałam, że moje pieski są w najlepszych rękach. Bardzo profesjonalne podejście w każdej kwestii. Opiekunowie przesympatyczni i widać, że kochają zwierzaki. Moje psy czuły się tam jak u siebie, bo spały w łóżku i na kanapie, czyli – JAK W DOMU. Polecam!!  

Paulina Klama (recenzja na Facebooku 19.03. 2018 r.)


Czy polecisz nas znajomym? Oczywiście. W 100%. Kontakt z Państwem i to, że czuć, że lubicie Państwo to co robicie jest wystarczającym powodem 🙂

Michał U. (opinia przesłana przez formularz 18.04.2018 r.)


Czy polecisz nas znajomym? Tak- ponieważ kochacie Państwo zwierzęta. Myślę, że cała reszta właśnie z tego wynika.

– Iwona (opinia przesłana przez formularz 11.05.2018 r.)


Dziękujemy za troskliwą opiekę nad Astonkiem ��

Edytka Nurko W Sky (recenzja na Facebooku 28.05.2018 r.)


I would recommend your services to ANYONE who needed dog boarding. Everything was done in a professional way and how much you care for dogs was quite evident from the moment I met you.  I felt completely comfortable leaving my dog with you for a week knowing he would be safe and loved.  I appreciated the daily emails and the pictures too!

Mogę polecić Wasze usługi każdemu, kto poszukuje opieki dla swojego psa. Profesjonalne podejście oraz czułość wobec psów dały się poznać od chwili naszego pierwszego spotkania. Nie miałem żadnych obaw, aby zostawić swojego psa na cały tydzień, byłem przekonany, że będzie w bezpiecznym i kochającym otoczeniu. Podoba mi się również codzienne otrzymywanie wiadomości e-mail oraz zdjęć!

– Tommy (opinia przesłana przez formularz 21.07.2018 r.)


Moje wakacje udały się tylko dzięki Państwu i Waszej troskliwej opiece nad Astonkiem , wiedziałam ze jest w dobrych rękach ba najlepszych i mogę jechać spokojnie😀👍 Nie wyobrażam sobie ze mogłabym zostawić go gdzie indziej jak tylko u Państwa jeszcze raz DZIĘKUJE 😀

Edytka Nurko W Sky (polecenie na Facebooku 12.08.2018 r.)


Gorąco polecam, Szakal wrócił z wakacji od AjriszZona dużo mądrzejszy i grzeczniejszy. Fantastyczne miejsce , nawet przez minutkę sie o niego nie martwiłam wiedziałam, ze jest w najlepszych rękach.

Malwina Nowak (polecenie na Facebooku 31.08.2018 r.)


During our holiday in Poland our dog Ginger (Toller) stayed at AjriszZona in Katowice. We were looking for a quality place so that we could have a relaxed holiday without having to worry about our dog. Well, we were not disappointed! AjriszZona is without any doubt the best place for your dog to stay. The personal and friendly contact, the professional approach, all the updates with photo’s and video’s during the stay, the love and attention and the experience were top notch! We cannot thank Mateusz enough for caring for our dog. Ginger had a great holiday. We cannot recommend it enough! Its the best place to bring your dog in Poland!

– Erik van Rossum (opinia przesłana na Facebooku, 2 września 2018 r.)


POLECAM Twojemu psu dobre chwile, jakich jeszcze nie przeżył!

Lena Jerelin (opinia przesłana na Facebooku)

Nasi podopieczni – galeria zdjęć

Zapraszamy do obserwowania nas na Facebooku, gdzie publikujemy więcej zdjęć oraz informacji o naszej domowej opiece dla psa w Katowicach.

Uwaga, strona ma charakter archiwalny. Obecnie nie prowadzimy domowej opieki dla psa i nie przyjmujemy nowych rezerwacji

Odwiedź profil – fotografia psów w Katowicach i na Śląsku


Autor: www.AjriszZona.pl | Data publikacji: 26 lipca 2017 r. | Aktualizacja: 21 lipca 2019 r. | Kategoria: Domowa opieka nad psem w Katowicach

©AjriszZona.pl. Artykuł i zdjęcia stanowią własność AjriszZona.pl i są chronione prawami autorskimi. Wykorzystywanie ich w całości lub we fragmentach bez pisemnej zgody właściciela AjriszZona.pl jest zabronione.

[sgmb id=1]
5/5 - (2 głosy / głosów)