Muzeum Archeologiczne w Biskupinie z psem

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie z psem

Niedaleko Bydgoszczy, nad Jeziorem Biskupińskim znajduje się słynne stanowisko archeologiczne łużyckiego osiedla obronnego. Nazywa się je polskimi Pompejami. Rekonstrukcję mającej prawie 3000 lat osady zwiedzimy razem z psem. Z czworonogiem możemy dojechać tu nawet kolejką wąskotorową.

POLECAMY: Artystyczna fotografia psów – AjriszZona.pl (gdy nie podróżujemy, to fotografujemy – oczywiście psy!)

Zgodnie z regulaminem, na terenie rezerwatu zabrania się wprowadzania psów bez smyczy i bez kagańca oraz do pomieszczeń w budynkach i do sal ekspozycyjnych. Z naszym pupilem możemy zobaczyć więc rekonstrukcje z zewnątrz, spacerując po zielonych terenach nad brzegiem jeziora. Dla nas był to bardzo przyjemny spacer, tym bardziej, że poza sezonem w pochmurny dzień nie było tu prawie nikogo.

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie z psem
Ajrisz podziwia rekonstrukcję wału mającego prawie 3000 lat.
Muzeum Archeologiczne w Biskupinie z psem
Zwiedzanie zaczynamy od najbardziej charakterystycznego fragmentu osiedla łużyckiego – bramy z wieżyczką.
Muzeum Archeologiczne w Biskupinie z psem
Za bramą znajduje się ulica z dwoma rzędami domów z rekonstrukcją wnętrza,…
Muzeum Archeologiczne w Biskupinie z psem
…które Ajrisz mogła podziwiać tylko z zewnątrz.

Poza półwyspem z osadą łużycką, z psem można obejrzeć m. in. rekonstrukcje wioski wczesnopiastowskiej (X-XI w.), osady mezolitycznej (8000-5000 p.n.e.) i neolitycznej z 4000 p.n.e. Tę ostatnią ominęliśmy ze względu na schody (dojście prowadzi nad torami kolejki), nie do pokonania dla Ajrisz.

Warto wiedzieć, że w muzeum w Biskupinie w zagrodach żyją zwierzęta – konie, owce, świnie, kury i inne. Odwiedzając z psem muzeum pamiętajmy, aby nie niepokoić jego mieszkańców! Obowiązuje tu zakaz fotografowania (poza zdjęciami dla celów prywatnych), a publikacja zdjęć wymaga uzyskania zgody. Więcej informacji o muzeum jest dostępnych na stronie www.biskupin.pl.

Kolejka wąskotorowa w Biskupinie z psem

Do muzeum w Biskupinie można dojechać również kolejką wąskotorową. Nam nie starczyło na to czasu, jednak dowiedzieliśmy się, że psy są przewożone kolejką bez problemu i bez dodatkowych opłat. Rozkład jazdy i cennik znajdziecie na stronie muzeumznin.pl.

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie z psem
Panda na stacji kolejki wąskotorowej – Żnińskiej Kolei Powiatowej w Biskupinie

Zobacz też:


©AjriszZona.pl. Artykuł stanowi własność AjriszZona.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Wykorzystywanie artykułu w całości lub fragmentach bez pisemnej zgody właściciela AjriszZona.pl jest zabronione.

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *