Pand, który jeździł koleją

kolej wąskotorowa w Parku Śląskim z psem

W Parku Śląskim jest wiele miejsc, które można odwiedzić z psem. Szczególną atrakcją jest Parkowa Kolej Wąskotorowa, która po kilkuletniej przerwie ponownie jeździ od 19 czerwca 2014 r. Trasa obecnie ma długość 1 kilometra (w jedną stronę) i zaczyna się Stacją Wesołe Miasteczko, a kończy Stacją Zoo. Parowóz ciągnie dwa otwarte wagoniki stylizowane na przedwojenne.

W pewną letnią sobotę mieliśmy okazję przejechać się Kolejką razem z Pandą. Jak widać na zdjęciach, nie przestawała się uśmiechać. Załoga Kolejki z entuzjazmem przywitała Pandę na pokładzie. Panda została zaproszona do parowozu, gdzie dostała stosowną czapkę i mnóstwo głasków. Z przyjemnością wrócimy tu na kolejną przejażdżkę. Tym bardziej, że planowana jest rozbudowa trasy do Planetarium i do stacji Przystań, do roku 2016.


Zdjęcia ©AjriszZona.pl. Artykuły i zdjęcia stanowią własność AjriszZona.pl i są chronione prawami autorskimi. Wykorzystywanie ich w całości lub fragmentach bez pisemnej zgody właściciela AjriszZona.pl jest zabronione.


 

5 (100%) Liczba ocen: 1
Podziel się z innymi miłośnikami psów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiednią liczbę *