Dom tymczasowy dla psa

dom tymczasowy dla psa

Dom tymczasowy dla psa to miejsce, w którym bezdomny pies oczekuje na adopcję. Może tu trafić m.in. ze schroniska dla bezdomnych zwierząt lub z ulicy. W DT pies ma zapewnioną lepszą opiekę, a przede wszystkim, poczucie bezpieczeństwa i dużo ciepła.

Dom tymczasowy jest szansą na poznanie psa i przygotowanie go do adopcji.

Jak stworzyć dom tymczasowy dla psa?

Jeśli masz trochę czasu i doświadczenia w opiece nad psami, a przede wszystkim dużo miłości do nich oraz jesteś odpowiedzialny, możesz na przykład skontaktować się z fundacjami, które pomagaja psom w potrzebie.

Dom tymczasowy dla psa  – dlaczego warto?

“Ratując jednego psa nie zmienisz świata, ale zmienisz świat tego jednego psa”

Pies przebywając w domu tymczasowym ma większe szanse na adopcję niż w schronisku, nie tylko dlatego, że jest czysty i uśmiechnięty. Najczęściej jest już znany jego charakter i przez to łatwiej znaleźć mu odpowiedzialny dom. W DT pies jest pod lepszą opieką – odpowiednio karmiony, otoczony ciepłem i miłością. Często poznaje tu podstawowe komendy i zasady życia w mieście. Może być leczony w zakresie, w jakim nie byłoby to możliwe w schronisku.

Dom tymczasowy dla psa
Pierwszy dzień Pandy w DT, 20 marca 2008
Dom tymczasowy dla psa
Panda dzisiaj
Dom tymczasowy dla psa
Panda dzisiaj

Nasi tymczasowicze:

Zuzanna

Zuza jest przyjaznym, radosnym psem w typie amstaffa. Została znaleziona na ulicy, gdy miała około roku. Była bardzo zaniedbana, zaopiekowała się nią Fundacja AST przy pomocy której wygrała walkę o życie i znalazła dom tymczasowy. Zuza ma obecnie stały dom.

Panda

Panda jest mieszańcem i energicznym, wesołym psem. Została znaleziona na ulicy gdy miała około 7 miesięcy. Przejechał ją samochód, a kierowca zbiegł z miejsca wypadku. Panda doznała licznych obrażeń i miała zmiażdżoną łapę. Dom tymczasowy znalazła dzięki Fundacji SOS dla Zwierząt, została ze mną na stałe.

Franek [*]

 

Fran.


Zdjęcia ©AjriszZona.pl. Artykuły i zdjęcia stanowią własność AjriszZona.pl i są chronione prawami autorskimi. Wykorzystywanie ich w całości lub fragmentach bez pisemnej zgody właściciela AjriszZona.pl jest zabronione.


5/5 - (5 głosy / głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *