Fotoksiążka Saal Digital [RECENZJA]

fotoksiążka saal digital

Za nami rok pełen sesji z psimi modelami, a także zdjęć wykonywanych w czasie podróży i spacerów. Zebraliśmy je w fotoksiążce tworząc portfolio i jednocześnie pamiątkę na lata. Zdjęcia w takim wydaniu na papierze prezentują się naprawdę wyjątkowo! Z artykułu dowiesz się, co najbardziej podoba nam się w fotoksiążce Saal Digital i jak przebiegało jej tworzenie. 

Spis treści:
Pierwsze wrażenie – jakość i wykonanie
Fotoksiążka Saal Digital – druk digital high-end mat
Panoramiczne łączenie stron – layflat
Przygotowanie fotoksiążki online i w aplikacji
Fotoksiążka – cena
Podsumowanie

Pierwsze wrażenie – jakość i wykonanie

Gotowa fotoksiążka zachwyciła nas przede wszystkim kolorami, odwzorowaniem szczegółów oraz estetyką wykonania. Strony są grube i można je otworzyć zupełnie na płasko, dzięki czemu dobrze prezentują się również zdjęcia wydrukowane na dwóch stronach. Dzięki opcji braku kodu kreskowego, książka nie posiada żadnych napisów i oznaczeń, poza tymi, które sami uwzględniliśmy w projekcie.

Fotoksiążka Saal Digital
Zdjęcie Ginger w fotoksiążce Saal Digital. Zobacz szczegóły w powiększeniu i porównaj z oryginałem
Fotoksiążka Saal Digital
Fotoksiążka Saal Digital
fotoksiążka saal digital
Zdjęcie Kropki i Candy w fotoksiążce Saal Digital

Fotoksiążka Saal Digital- digital high-end mat

Dla zdjęć wewnątrz fotoksiażki wybraliśmy papier high-end mat. Jak podaje producent, strony „z niepowlekanego, naturalnego papieru charakteryzują się naturalną haptyką. Dzięki temu osiągany jest szczególny, matowy efekt”. Papier posiada strukturę przypominającą plamki, odznaczającą się bardziej w ciemnych partiach, co widać na poniższych zdjęciach.

Druk high-end mat
high-end matt fotoksiążla Saal Digital
Druk high-end mat

Poniżej znajdziesz porównanie fragmentu tego samego zdjęcia wydrukowanego na papierze błyszczącym (z lewej strony) i high-end mat (z prawej strony). High-end mat oddaje mniej żywe kolory i mniejsze wrażenie głębi, jednak szczegóły są dobrze widoczne niezależnie od kąta padania światła (zobacz na nagraniu). Według nas zdjęcia wydrukowane na tym papierze prezentują się wyjątkowo i właśnie na takim efekcie zależało nam w naszej fotoksiążce.

fotoksiążka saal digital
Porównanie druku na papierze błyszczącym (z lewej strony) i high-end mat ( prawej strony)

Panoramiczne łączenia stron – layflat

Strony fotoksiążki Saal Digital otwierają się zupełnie na płasko i zgięcia są mniej niewidoczne. Dzięki temu bardzo dobrze prezentują się zdjęcia wydrukowane na dwóch stronach książki. Można w ten sposób wyróżnić poszczególne zdjęcia i urozmaicić książkę.

Zdjęcia nanoramoczne fotoksiążka saal digital
Panoramiczne łączenie stron
Zdjęcia panoramiczne fotoksiążka saal digital
Zdjęcie wydrukowane na dwóch stronach fotoksiążki

Przygotowanie fotoksiążki online i w aplikacji

Fotoksiążkę Saal Digital przygotowywaliśmy początkowo w przeglądarce i skończyliśmy ją w aplikacji. Zdecydowanie polecamy aplikację, która daje dużo więcej możliwości personalizacji i jest według nas bardziej przyjazna w obsłudze.

W czasie projektowania fotoksiążki można wybrać układ, indywidualne kolory dla każdej strony (kolor można również pobrać ze zdjęcia), rozmieszczenie fotografii oraz napisy. Dostępne są podpowiedzi dotyczące jakości dodanych zdjęć, retusz, a także autokorekta zdjęć i tekstu. Wszystkie opcje dodatkowo płatne są dobrze oznaczone, więc cały czas mamy kontrolę nad budżetem i widzimy podsumowanie kosztów.

fotoksiążka saal digital
Przygotowanie fotoksiążki online – widok obejmujący załadowane zdjęcia (z lewej strony)
fotoksiążka saal digital
Przygotowanie fotoksiążki w aplikacji Saal Digital – widok obejmujący układy (z prawej strony)

Fotoksiążka – cena

Wybrana przez nas fotoksiążka Saal Digital o wymiarach 28 cm na 28 cm jest dostępna w cenie 192 zł, koszt przesyłki to 20 zł.

Wybrane przez nas parametry:

  • Wymiary: 28 cm x 28 cm
  • 26 stron
  • Strony wewnętrzne: druk high-end mat
  • Strona okładki: błyszczący, bez kodu kreskowego

Można wybrać więcej dodatkowych opcji płatnych: watowanie okładki, opakowanie na prezent, a także okładkę z ekoskóry i wielu innych materiałów. Jest również duży wybór wymiarów fotoksiążki i ilości stron, co w połączeniu z opcjami projektowania daje naprawdę mnóstwo możliwości. Fotoksiążkę Saal Digital można zamówić na stronie: www.saal-digital.pl/fotoksiazka.

Podsumowanie

Co najbardziej podobało nam się w fotoksiażce Saal Digital?

  • Wykonanie, kolory i jakoś druku (warto wiedzieć, że producent daje 75 lat gwarancji na trwałość kolorów)
  • Panoramiczne łączenie stron (layflat)
  • Duży wybór opcji i łatwa obsługa aplikacji do projektowania fotoksiążki
  • Szybszy czas realizacji od czasu podanego w zamówieniu, a także bezproblemowy kontakt z firmą

Czy są minusy? Niestety nasza fotoksiążka dość szybko szybko zarysowała się na okładce w czasie normalnego użytkowania. Być może mieliśmy po prostu pecha i to wynika z naszego działania, biorąc jednak pod uwagę cenę fotoksiążki, to spodziewaliśmy się większej trwałości.

 

Jesteśmy ciekawi, jak podobają Ci się zdjęcia w takim wydaniu. Jeśli myślisz o zamówieniu fotoksiążki i masz pytania dotyczące recenzji, napisz je w komentarzu lub wiadomości na blog@ajriszzona.pl


Wpis powstał we współpracy z www.saal-digital.pl

Zdjęcia ©AjriszZona.pl. Artykuły i zdjęcia stanowią własność AjriszZona.pl i są chronione prawami autorskimi. Wykorzystywanie ich w całości lub fragmentach bez pisemnej zgody właściciela AjriszZona.pl jest zabronione.


 

Oceń ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *