Poniżej znajdziesz poradnik, który pomoże Ci przygotować się do sesji zdjęciowej z psem, a także zasady obowiązujące w czasie sesji zdjęciowych, które organizuję. W przypadku pytań proszę o kontakt pod numerem tel. +48 799 907 245.

Jesteś fotografem? Szukasz informacji o planowaniu sesji zdjęciowej z psem? Koniecznie zajrzyj  TUTAJ >>

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej z psem?

 1. Na początku planujemy sesję w czasie rozmowy i / lub za pośrednictwem krótkiej ankiety online.
 2. Dzień wcześniej lub w dniu sesji zadbaj o sierść psa – wykąpany i wyczesany będzie prezentował się wspaniale. Chyba, że planujemy zrobić tylko zdjęcia wodno-błotne, to niekoniecznie : ) Pamiętaj też o przycięciu pazurów! Jeśli są zbyt długie, może to być widoczne na zdjęciach i rozpraszać uwagę.
 3. Dzień wcześniej i w dniu sesji powtórz z psem podstawowe komendy (typu siad, zostań, leżeć) oraz sztuczki (jeśli je zna).
 4. Jeśli jest to możliwe, dzień wcześniej zabierz psa w miejsce, w którym będzie odbywała się sesja. Dzięki temu będzie miał możliwość zapoznać się z nim wcześniej. Uwaga: Nie jest to oczywiście punkt obowiązkowy i nie przejmuj się tym, jeśli nie masz takiej możliwości.
 5. Pozwól Twojemu psu zrelaksować się przed sesją, aby nie rozpoczął jej bardzo zmęczony i zziajany. Jednocześnie nie zapomnij o wcześniejszym spacerze w celu załatwienie potrzeb. Jeżeli sesja odbywa się wieczorem, optymalnie jest zabrać go przed południem na długi aktywny spacer, a przed samą sesją – na krótki spacer tylko na załatwienie potrzeb.
 6. Ogranicz karmienie psa w dniu sesji. Szczególnie jeśli dla Twojego psa nagrodą są smakołyki.
 7. Na sesję zdjęciową zabierz:
  • Wodę i miskę dla psa. Niezależnie od pogody i temperatury miej odpowiednią ilość wody dla psa. Dla siebie również.
  • Smakołyki i zabawki (np. piszczącą piłkę) aby mieć nagrody dla psa a także coś, co pomoże skupić jego uwagę. Warto zabrać naprawdę atrakcyjne smakołyki, nie codzienną, „zwykłą” karmę. Na sesji zawsze mam ze sobą własne smakołyki dla psów, zabawki, piszczałkę itp., które możemy wykorzystać.
  • Jeżeli pies nie może być puszczony bez smyczy, weź długą linkę (najlepiej min. 10 m). Jeśli nie masz linki, chętnie pożyczę Ci swoją. Uzgodnijmy to przed sesją, gdyż nie mam jej standardowo przy sobie w czasie zdjęć.
  • Wygodne, dostosowane do pogody ubrania dla siebie. Pamiętaj, że w czasie sesji możesz się pobrudzić np. trawą czy ziemią, podobnie jak na spacerze z psem. UWAGA. Jeżeli wykonujemy sesję rodzinną z psem, warto wybrać ubranie w kolorze innym niż sierść czworonoga, najlepiej gładkie tj. bez dużych wzorów, napisów, logo itp., a także materiałów, które nie gniotą się łatwo. Chętnie doradzę Ci indywidualnie w kwestii ubrania na naszą sesję.
  • To, co zwykle zabierasz na spacer: adresówkę przypiętą do obroży psa, woreczki na psie kupy, smycz, preparat na komary i kleszcze, ręcznik itp. Ja również mam ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy typu woreczki czy spray na komary i kleszcze.
  • Obrożę / szelki. UWAGA jeśli nie chcesz, aby smycz / szelki były widoczne na zdjęciach, najlepiej zabrać na sesję cienką obrożę (możesz ją założyć psu tylko na czas zdjęć). W przypadku dużych, mocno zabudowanych szelek, czy bardzo szerokiej obroży, usunięcie ich w czasie retuszu może nie być dla mnie możliwe. Zawsze mam przy sobie ringówkę, którą możemy wykorzystać zamiast obroży i smyczy.
  • Szczotkę – zwłaszcza jeśli pies ma długą sierść i chcesz ułożyć ją w czasie zdjęć.
  • Przede wszystkim uśmiech i dobry nastrój! Pies bardzo dobrze czuje Twoje emocje i to widać na zdjęciach! Dbam o dobrą atmosferę w czasie sesji i Twój dobry nastrój bardzo mi w tym pomoże, a w efekcie przełoży się na piękne zdjęcia 🙂

Zasady obowiązujące w czasie sesji zdjęciowej

 1. Opiekę nad zwierzęciem w czasie sesji sprawuje jego opiekun. Ponosi on odpowiedzialność za zachowanie zwierzęcia oraz za jego bezpieczeństwo.
 2. Sesja zdjęciowa trwa zwykle około 2-3 godziny, mini sesja do 45 minut. Jeżeli zwierzę jest zmęczone lub zmienią się warunki atmosferyczne, czas sesji może ulec skróceniu. Istnieje możliwość ustalenia indywidualnego czasu sesji.
 3. Nie akceptuję używania kolczatek i obroży elektrycznych.
 4. W czasie sesji zabronione jest palenie tytoniu i e-papierosów.

Wskazówki dotyczące publikacji zdjęć w Internecie

W social media rekomenduję publikowanie zdjęć otrzymanych bezpośrednio ode mnie (mail lub link do pobrania). Zdjęcia zapisane z Messengera czy skopiowane z profilu na social media są gorszej jakości.

Napisz do mnie i zapytaj o zdjęcia

tina.fotografiapsow@gmail.com

Instagram: @tina_fotografia_psow

Tel. +48 799 907 245

Opinie i wyróżnienia:

Moje zdjęcie otrzymało wyróżnienie w pierwszej polskiej edycji konkursu Wiki Lubi Przyrodę 2015, będącego częścią międzynarodowej inicjatywy Wiki Loves Earth. Czytaj więcej

Bardzo polecam sesje zdjęciowe zwierzaków. Profesjonalne i indywidualne podejście do psa, dużo cierpliwości i przyjemna atmosfera 😃 Zdjęcia wyszły cudownie! – Marta R.

Super zdjęcia i miła atmosfera, doskonale umiecie skupić psa na obiektywie. Neron cały czas merdał ogonem na sesji😊Klaudia

⭐⭐⭐⭐⭐ Zobacz więcej opinii


Sesje zdjęciowe psów i z psami, fotografia zwierząt – odwiedź też mój profil na Instagramie:


Autor: AjriszZona.pl | Data publikacji: 25 grudnia 2016 r. | Data aktualizacji: 23 maja 2022 r. | Kategoria: Psie sesje | ©AjriszZona.pl. Zdjęcia stanowią własność AjriszZona.pl i są chronione prawami autorskimi.

5/5 - (2 głosy / głosów)
.