KSIĄŻKA KUCHARSKA PSI BUFET 63 zdrowe i smakowite przepisy dla Twojego psa [RECENZJA]

Psi Bufet, nowa książka kucharska z przepisami na dania dla psa, daje mnóstwo inspiracji i wiedzy o żywieniu psów. Łączy przyjemność gotowania z dbaniem o zdrowie i zadowolenie naszego czworonoga. Z pewnością możemy stwierdzić, że jeszcze nie spotkaliśmy się z taką pozycją!

Znajdziemy tu przepisy na codzienne, pełnowartościowe dania, a także smakołyki na wyjątkowe okazje, takie jak urodziny naszego czworonożnego przyjaciela.

Spis treści:

  1. Co jest w środku?
  2. Danie dla Pandy, czyli gotowanie z Psim Bufetem
  3. O autorach Psiego Bufetu
  4. Komu polecamy książkę kucharską Psi Bufet?

Co jest w środku?

Pierwsza część książki dostarcza mnóstwo wartościowej wiedzy o żywieniu psów. Opisuje potrzeby żywieniowe, składniki diety, jak przygotowywać i przechowywać dania, jak bilansować posiłek dla psa oraz jakie są najczęstsze błędy związane z żywieniem. Wiedzę możemy jeszcze bardziej poszerzyć dzięki licznym odnośnikom do publikacji

W drugiej części znajdziemy przepisy na potrawy, przysmaki takie jak chrupki, ciasteczka, piernikowe serca, lody i smoothie oraz dania na specjalne okazje – m. in. torciki i muffinki.

Nazwy części potraw nawiązują do potrzeb i problemów czworonoga, dzięki czemu łatwo znajdziemy coś dla naszego psa (np. dania dla alergika, seniora, wybrednego, dla psa o białej sierści itd.). Z kolei indeks pomoże nam znaleźć danie na podstawie składników, które lubi nasz pies albo które akurat mamy dostępne w domu.  Są to dla nas świetne rozwiązania, które ułatwiają szybko wybrać przepis.

Przepisy zostały opracowane tak, aby dostarczały psu niezbędnych składników odżywczych. Uwzględniają nie tylko świeże produkty ale też dodatki paszowe, takie jak drożdże browarnicze czy dodatki mineralno-witaminowe i algi morskie. Przepisy podają też dzienna porcję w zależności od wagi psa. Dzięki temu możemy na co dzień łatwo zadbać o zdrowie psa nie będąc ekspertami w zakresie żywienia.

Na końcu książki Psi Bufet znajdziemy przydatne aneksy na temat prawidłowej oceny kondycji psa i jego masy mięśniowej oraz tabelę pozwalające obliczyć zapotrzebowanie energetyczne psa o normalnej aktywności

Całość uzupełniają piękne zdjęcia składników dań, które wręcz zachęcają do gotowania!

Danie dla Pandy, czyli gotowanie z Psim Bufetem

Panda jest seniorem (14 lat) z problemami układu pokarmowego. Bardzo lubi borówki i takich składników szukaliśmy w indeksie. Na jedno z pierwszych dań wybraliśmy więc lekkie danie na niestrawność z indykiem, ryżem jaśminowym, marchewką i borówkami. Uzupełnieniem są m. in. jajka i olej z wątroby dorsza (tran).

Przepisy w książce Psi Bufet są bardzo czytelne i dokładne, dzięki czemu danie krok po kroku przygotowuje się łatwo i przyjemnie. Podane są:

  • składniki,
  • sposób przygotowania,
  • tabelka, która pozwala dobrać dzienną porcję do wagi naszego psa,
  • opis z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi dania i potrzeb psa. Wyjaśnia on znaczenie dobranych składników odżywczych do potrzeb naszego psa. Nie raz pozwoliło nam na lekką modyfikację (np. gdy nie mieliśmy pod ręką danego składnika) z zachowaniem głównych właściwości posiłku. Sprawia to, że książka jest jeszcze bardziej praktyczna.

Uwielbiamy samodzielnie przygotowywać posiłki dla Pandy. Sam proces gotowania jest dla niej bardzo angażujący i jest wspaniałym sposobem na wspólne spędzenie czasu. Domowe dania nie zawierają konserwantów i zbędnych dodatków, co pozwala jeszcze lepiej zadbać o zdrowie psa. Mamy pewność, jakie składniki zawierają posiłki, a o odpowiednie proporcje dbają specjaliści – autorzy Psiego Bufetu.

O autorach Psiego Bufetu

Wśród autorów książki Psi Bufet 63 zdrowe i smakowite przepisy dla Twojego psa jest psia dietetyczka doktor Olga Lasek, a także Piotr Wawrysiuk, założyciel firmy Psi Bufet i Aleksandra Więcławska, redaktorka prowadząca serwisu Psy.pl.

Z doktor Olgą Lasek mieliśmy przyjemność odbyć konsultację dietetyczną dla Pandy kilka lat temu. Byliśmy pod wrażeniem jej wiedzy na temat żywienia psów i ich zdrowia.

Psi Bufet to firma zapewniająca catering dla psów w postaci świeżej karmy opracowanej przez dietetyków zwierzęcych. Jakiś czas temu korzystaliśmy z cateringu Psiego Bufetu, który Pandzie bardzo smakował. Jest to wygodna forma zdrowych posiłków, szczególnie gdy nie ma czasu na samodzielne przygotowanie dań w domu.

Książka została wydana w 2021 r. w Krakowie przez wydawnictwo Znak Literanova. Ma 208 stron i twardą oprawę.

Komu polecamy książkę kucharską Psi Bufet?

Każdemu opiekunowi psa! Nawet jeśli na co dzień nie mamy czasu na domowe posiłki dla naszego czworonoga, to mogą one być elementem świętowania wyjątkowych dni. Urodziny  psa, rocznica adopcji, Dzień Psa to tylko niektóre z nich! W książce Psi Bufet każdy opiekun znajdzie coś odpowiedniego dla swojego czworonoga.

Wiedza o żywieniu psów przekazana w Psim Bufecie powinna być obowiązkową lekturą dla każdego miłośnika psów. Takiej wiedzy nie przekazują weterynarze, ale możemy zadbać o nią sami. Psi Bufet nam to umożliwia w przystępny sposób i pomaga nam świadomie zadbać o zdrową dietę naszego psa.

Książka Psi Bufet to także doskonały pomysł na prezent dla każdego opiekuna i miłośnika psów. Można ją kupić na stronie Księgarni Znak TUTAJ.

Autorzy bloga AjriszZona.pl


Artykuł sponsorowany

Zdjęcia ©AjriszZona.pl. Artykuły i zdjęcia stanowią własność AjriszZona.pl i są chronione prawami autorskimi. Wykorzystywanie ich w całości lub fragmentach bez pisemnej zgody właściciela AjriszZona.pl jest zabronione.

5/5 - (3 głosy / głosów)

1 Comment

  1. Pingback: Prezent dla miłośnika psów 🎁 8 pomysłów dla opiekuna psa i psiarza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *