Wiki Lubi Przyrodę: wyróżnienie dla AjriszZona

Wiki Lubi Przyrodę

Zdjęcie AjriszZona otrzymało wyróżnienie w pierwszej polskiej edycji konkursu Wiki Lubi Przyrodę 2015. Jest on częścią międzynarodowej inicjatywy Wiki Loves Earth i ma na celu sfotografowanie dziedzictwa przyrodniczego znajdującego się na terenie Polski. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Wikimedia Polska, a partnerem – Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.

Nadesłano prawie 4000 prac, a moja fotografia przedstawiająca burzową chmurę na plaży w Nadmorskim Parku Krajobrazowym w okolicy Białogóry otrzymała 4 wyróżnienie i znalazła się tym samym w pierwszej 10. Zdjęcie zostało zrobione w czasie wieczornego spaceru z Ajrisz. Zobacz wyniki konkursu

 

Jak tłumaczy Cezary Korkosz, fotograf przyrody, członek Związku Polskich Fotografów Przyrody i autor wielu wystaw fotograficznych, fotografia przyrodnicza to jedna z najtrudniejszych dziedzin w fotografii. Jego zdaniem zwycięskie zdjęcia są dobrym przykładem na to, że w fotografii przyrodniczej najważniejszą rolę gra światło. – Poranki i wieczory rysują ujęcie. To samo miejsce w lesie można pokazać na sto sposobów, każdy zobaczy w nim co innego, co innego będzie chciał pokazać. Warto też pamiętać, że paradoksalnie im gorsza pogoda, tym lepsze zdjęcia. Burze, deszcze, gradobicia, mgła, śnieg… To trudna fotografia, wymaga wytrwałości i lepszego sprzętu, a przecież nie każdy weźmie aparat za 10 tysięcy na wycieczkę w czasie śnieżycy – zauważa.

Źródło: media2.pl


Dla ciekawych, chmura z  drugiej strony:

Wiki Lubi Przyrodę

Facebook
Polub nasz profil na Facebooku.

Klik www.facebook.com/AjriszZona

Zdjęcia ©AjriszZona.pl. Artykuły i zdjęcia stanowią własność AjriszZona.pl i są chronione prawami autorskimi. Wykorzystywanie ich w całości lub fragmentach bez pisemnej zgody właściciela AjriszZona.pl jest zabronione.


 

5 (100%) Liczba ocen: 2
Podziel się z innymi miłośnikami psów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiednią liczbę *