Obroża Hurtta LifeGuard DAZZLE [RECENZJA]

Obroża Hurtta LifeGuard DAZZLE

Niedawno otrzymaliśmy do przetestowania obrożę Hurta LifeGuard DAZZLE od sklepu Prodog.pl. Według nas obroża ta bardzo dobrze spełnia swoje zadanie  – żółty neon sprawia, że pies jest dobrze widoczny w ciągu dnia i o zmierzchu. Ponadto obroża jest dobrej jakości, ładna i ma atrakcyjny wygląd.

Pierwsze wrażenie

Bardzo lekka obroża, sprawia wrażenie solidnie wykonanej z dbałością o szczegóły. Jest zbudowana z cieńszego paska z kółeczkiem do zapięcia na smycz i zatrzaskiem. Pozwala też na regulację obwodu obroży. Na ten pasek nałożona jest szersza taśma z podszyciem (zajmuje mniej więcej połowę długości obwodu, można ją przesuwać po cieńszym pasku). Szersza taśma od wewnętrznej strony  zawiera specjalne miejsce, na którym można zapisać numer telefonu.

Obroża Hurtta LifeGuard DAZZLE

Cieńszy pasek ma wplecione odblaskowe taśmy, na szerszym odblaski są w dwóch obszarach o powierzchni ok. 3 cm x 4,5 cm. Odblaskowy materiał Scothotlite jest nam znany przede wszystkim z odzieży motocyklowej oraz specjalistycznej odzieży roboczej i jesteśmy przekonani, że takie odblaski są widoczne nocą z dużej odległości.

Obroża Hurtta LifeGuard DAZZLE

Po 2 tygodniach…

Obroża jest ogólnie przyjemna w użytkowaniu i wydaje się być wygodna dla psa. Już po paru spacerach zauważamy, że przy zakładaniu obroży dodatkowej uwagi wymaga przekładanie zatrzasku przez kółeczko. To dość drobny szczegół, jednak może stanowić utrudnienie, gdy wychodzi się na spacer z dwoma – trzema psami i jest się przyzwyczajonym do zakładania obroży jedną ręką. Atutem takiego rozwiązania jest brak kontaktu zatrzasku smyczy ze skórą czy sierścią psa – zapięta obroża stanowi jedną, miękką całość.

Obroża Hurtta LifeGuard DAZZLE

Obroża ładnie wygląda i przyciąga uwagę. Sprawia, że czarny pies jest dobrze widoczny gdy biega w pewnej odległości od nas między drzewami w ciągu dnia i gdy zapada zmierzch.

Rozkład odblasków według nas może nie najlepiej sprawdzić się w nocy. Ich widoczność jest uzależniona od tego jak ułoży się obroża. Wydaje nam się, że lepiej by było, gdyby były poprowadzone przez całą jej długość. Sprawdzaliśmy to w nocy siedząc za kierownicą, gdy pies przechodził przed stojącym samochodem z włączonymi światłami. Być może w naturalnych warunkach jest inaczej.

Zabrudzenia można łatwo przetrzeć. Szybko też schnie. Po większym błocie zostały nam malutkie plamki, które prawdopodobnie zejdą przy dłuższym szorowaniu. Pod dwóch tygodniach obroża wygląda jak nowa. Również numer telefonu zapisany permanentnym markerem wytrzymał deszcz, kąpiele i mycie.

Jesteśmy ciekawi jak obroża będzie wyglądać po paru miesiącach, a nawet latach użytkowania. Przypuszczamy, żę tak samo dobrze – na pewno o tym napiszemy.

Obroża Hurtta LifeGuard DAZZLE

Obroża Hurtta LifeGuard DAZZLE

Podsumowanie

Ładna, lekka, dobrze wykonana obroża w sportowym stylu. Żółty neon sprawdza się doskonale w ciągu dnia i w czasie zmierzchu – dzięki niemu czarny pies jest dobrze widoczny. Pies noszący Hurta LifeGuard DAZZLE zwraca uwagę, a obroża wygląda profesjonalnie. Z chęcią będziemy zabierać ją na codzienne spacery i wyjazdy za miasto i nad morze!

Opis producenta

Odblaskowa obroża z szerokim podszyciem dla psa, zapinana na klasyczną, zatrzaskową klamrę. Hurtta LifeGuard to kolekcja głównie przeznaczona dla psów aktywnych, pracujących oraz służbowych. Wszystkie akcesoria zostały wykonane z materiałów bardzo wysokiej klasy; mocne oraz wygodne dla psa, są polecane tam gdzie pies powinien być widoczny. Odblaskowe kolory oraz specjalne taśmy 3M sprawiają że produkty te są widoczne z bardzo dużych odległości.

Obroża Hurtta LifeGuard DAZZLE – gdzie kupić?

Obroże z kolekcji Hurtta LifeGuard kupicie w sklepie Prodog.pl. Dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych – neon żółty i neon pomarańczowy oraz rozmiarach: 25-35 cm, 35-45 cm, 45-55 cm i 55-65 cm. My testowaliśmy neon żółty w rozmiarze 45-65 cm (Ajrisz ma obwód szyi 50 cm).

Artykuł powstał we współpracy z prodog.pl


Zdjęcia ©AjriszZona.pl. Artykuły i zdjęcia stanowią własność AjriszZona.pl i są chronione prawami autorskimi. Wykorzystywanie ich w całości lub fragmentach bez pisemnej zgody właściciela AjriszZona.pl jest zabronione.


 

Podziel się z innymi miłośnikami psów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.