Jaworzno: Park Gródek z psem [ZDJĘCIA] – (od 2019 r. Arboretum)

Park Gródek z psem

W sobotę wybraliśmy się ze Sputnikiem do Parku Gródek (Arboretum) w Jaworznie. Są tu leśne ścieżki, malownicze skarpy z balustradami, punkty widokowe i zbiorniki z przezroczystą, turkusową wodą. Na jednym z nich można spacerować po krętej ścieżce o długości 130 metrów. Zdecydowanie polecamy to miejsce na spacer z psem! Na końcu artykułu znajdziesz informacje o podobnym miejscu w Trzebini – jeziorze Balaton.

POLECAMY: Artystyczna fotografia psów Katowice, Śląsk – AjriszZona.pl (gdy nie spacerujemy, to fotografujemy – oczywiście psy!)

Spis treści:

  1. Czy w Parku Gródek pies może wchodzić do wody?
  2. Park Gródek z psem – dojazd i informacje o parku
  3. Galeria zdjęć ze spaceru z psem w Parku Gródek 
  4. Balaton w Trzebini – zobacz też 🙂

Czy w Parku Gródek pies może wchodzić do wody?

Często pytacie nas, czy w Parku Gródek (Arboretum) pies może kąpać się w zbiornikach wodnych? Na terenie parku nie spotkaliśmy się z tabliczkami i regulaminami, jednak zgodnie z Uchwałą Nr IX/98/2015 Rady Miejskiej w Jaworznie obowiązuje tu zakaz kąpieli psów. [1] Jeśli szukasz miejsc, gdzie pojechać z psem nad wodę, zapraszamy do lektury naszego artykuł: Gdzie nad wodę z psem na Śląsku?

Park Gródek z psem – dojazd

Do parku można dojechać od ul. Jana III Sobieskiego (Szczakowa). Na mapie jest zaznaczona lokalizacja strefy rekreacji nad zbiornikiem „Wydra”.

Park Gródek znajduje się na terenie dawnego kamieniołomu dolomitów triasowych. Ponad 20 lat temu zaprzestano tu eksploatacji i powstały wodne zalewiska. Nad większym z nich położone jest centrum nurkowe, nad mniejszym – zbiornikiem „Wydra” –  strefa rekreacji z altaną, ławkami i kładką.


Zobacz też:


Park Gródek z psem – galeria zdjęć

Balaton Trzebinia

Jeśli podoba Ci się turkusowa woda jeziora w Jaworznie, to zajrzyj też w okolice jeziora Balaton w Trzebini (woj. małopolskie, około 39 km od Katowic). W obrębie plaży kąpieliska zgodnie z regulaminem obowiązuje zakaz wstępu z psem, jednak można na spacer wybrać się dookoła jeziora i podziwiać je ze wzniesienia. Lokalizacja: Google Maps >>  Zobacz zdjęcia w relacjach na Instagramie: www.instagram.com/tina_ajriszzona oraz poniżej:

Więcej informacji

Szukasz więcej pomysłów na spacer w lesie na Górnym Śląsku? Zajrzyj na stronę wlesienajlepiej.pl po więcej inspiracji.

Zobacz też:

Źródła: [1] http://bip.jaworzno.pl/Article/get/id,26980.html


Aktualizacja: 3 maja 2020 r. | Zdjęcia ©AjriszZona.pl. Artykuły i zdjęcia stanowią własność AjriszZona.pl i są chronione prawami autorskimi. Wykorzystywanie ich w całości lub fragmentach bez pisemnej zgody właściciela AjriszZona.pl jest zabronione.

 

5/5 - (6 głosy / głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *