Syrop na stawy dla psa Aptus Apto-flex z żurawiną [RECENZJA]

syrop na stawy dla psa

Syropy z glukozaminą na stawy towarzyszą nam już od dłuższego czasu. W tym roku Ajrisz kończy 11 lat i są dla niej obowiązkowym suplementem diety. Przez ostatnie tygodnie sprawdziłyśmy działanie syropu Aptus Apto-flex z glukozaminą, kwasem hialuronowym i ekstraktem z żurawiny.

Aptus Apto-flex – pierwsze wrażenie

Aptus Apto-flex dotarł do nas szybko, a obsługa przy zamówieniu była sympatyczna. Preparat na stawy ma postać brązowego, gęstego płynu i jest zamknięty w plastikowej butelce. Butelka zaopatrzona jest w miarkę, która ułatwia dawkowanie.

Aptus Apto-flex z żurawiną  – opis producenta:

Karma uzupełniająca dla psów i kotów o działaniu osłonowym na stawy w formie smakowitego syropu, zawierająca połączenie substancji o właściwościach chondroprotekcyjnych, przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Zawiera m.in. kwas hialuronowy, kolagen, MSM, siarczan chondroityny, siarczan glukozaminy, ekstrakt z żurawiny.

Stosowanie Apto- Flex jest zalecane dla psów i kotów do odżywiania i regeneracji całego aparatu stawowego: mazi, chrząstek i więzadeł.

Dietoprofilaktyka: u dużych i ciężkich zwierząt, w otyłości, u zwierząt starszych oraz u ras szybko rosnących- jako odżywienie, regeneracja i ochrona aparatu stawowego, poprawa jego ruchliwości oraz prewencja zapalenia stawów (arthritis).

Po zabiegach ortopedycznych, w dysplazjach stawów, w osteoarthritis, podczas objawów bólowych pochodzenia stawowego- jako wsparcie leczenia. Wzmacnia stawy, zapobiega dalszemu rozwojowi arthritis i koi ból z nim. Więcej informacji znajdziecie na stronie aptuspet.pl.

Aptus Apto-flex – po dwóch tygodniach…

Syrop dodawałam do suchej karmy i w ten sposób Ajrisz przyjmowała go bez problemów. W opisie producenta znajdziemy informacje, że syrop jest smaczny (dodatek żurawiny?). Ajrisz nie skusiła się na spróbowanie go bez karmy – mimo, że jest łakomczuchem, wszelkich suplementów i leków nie jada aż tak chętnie.

Nie stanowi to jednak problemu, płyn jest dla nas na pewno bardziej wygodny w podaniu niż proszek, czy tabletki (chociaż brakowało mi trochę butelki z pompką, która jest bardziej komfortowa niż osobny pojemnik z miarką).

Przy wadze 38 kg Ajrisz dostawała 10 ml syropu dziennie (butelka 500 ml starczy więc na prawie dwa miesiące).

Syrop na stawy dla psa Aptus Apto-flex z żurawiną
Ajrisz sprawdza działanie syropu Aptus-flex na stawy

Od syropu na stawy oczekuję poprawienia ruchomości stawów i opóźnienia problemów wynikających ze starzenia się psa.

Po dwóch tygodniach w mojej ocenie ruchomość i chęć do ruchu utrzymywały się na podobnym poziomie (wcześniej Ajrisz przyjmowała inny preparat z glukozaminą i nie robiłyśmy przerwy), jest to jednak zbyt krótki czas by stwierdzić coś więcej.

Zaciekawił mnie kwas hialuronowy w składzie syropu Apto-flex. Nie zawierały go preparaty, które Ajrisz przyjmowała najczęściej w poprzednich miesiącach. Kwas hialuronowy jest głównym składnikiem mazi stawowej – zapobiega ocieraniu powierzchni stawu zapewniając jego ruchliwość i chroni przed zniszczeniem.

Poza kwasem hialuronowym warto zwrócić uwagę na ilość pozostałych składników (jest ich mniej niż w preparacie, który Ajrisz dostawała wcześniej). W przypadku wątpliwości, który preparat wybrać, najlepiej skonsultować się z weterynarzem.

Aptus Apto-flex – gdzie kupić?

Preparat na stawy Aptus Apto-flex można kupić na stronie www.aptuspet.pl. Dostępny jest w butelkach o pojemności 500 ml i 200 ml. Można także zamówić bezpłatne próbki w saszetkach po 10 ml klikając w poniższy obrazek. My zaczęłyśmy właśnie od zamówienia próbek 🙂

syrop na stawy dla psa

Artykuł powstał we współpracy z www.aptuspet.pl

Zobacz też artykuł psiPARK.pl: Jak opiekować się starszym psem?


Aktualizacja: 10 lipca 2018 r.

AjriszZona.pl. Artykuły i zdjęcia stanowią własność AjriszZona.pl i są chronione prawami autorskimi. Link do artykułu możesz udostępnić w mediach społecznościowych jednak poza nimi kopiowanie i wykorzystywanie artykułu lub zdjęć w całości lub fragmentach bez pisemnej zgody właściciela AjriszZona.pl jest zabronione. Baner: www.aptuspet.pl


 

Podziel się z innymi miłośnikami psów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.