Jak i gdzie zgłosić złe traktowanie psa?

Jak i gdzie zgłosić złe traktowanie psa?

5 grudnia uczestniczyliśmy w spotkaniu z asp. szt. Kamilą Siedlarz Jak interweniować w sprawach zwierząt? organizowanym przez Koło Naukowe Praw Zwierząt UŚ.

Dowiedzieliśmy się w jaki sposób powiadamiać odpowiednie służby gdy ma miejsce naruszenie przepisów i czego możemy oczekiwać od policjantów. Poznaliśmy narzędzia, które mogą być pomocne, gdy nie jest wymagana natychmiastowa interwencja i zgłoszenie telefoniczne najbliższej jednostce Policji.

Jak i gdzie zgłosić złe traktowanie psa?

  • Zielona Strefa oraz koordynatorzy ds. CITES 

Zielona Strefa to skrzynki e-mail przeznaczone do przekazywania – również anonimowo – informacji na temat  znęcania się nad zwierzętami. Zielona Strefa w Katowicach: http://katowice.slaska.policja.gov.pl/k14/prewencja/zielona-strefa/37294,Zielona-strefa.html.

  • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala na dodawanie zagrożeń wraz z zdjęciami, filmami i innymi załącznikami. Służby mają do 2 dni na przyjęcie zgłoszenia i 5 dni na weryfikację. Jego statut można śledzić bezpośrednio na mapie.

  • Aplikacja Moja Komenda

To przewodnik po polskich jednostkach Policji przygotowany przez MSWiA. Dostępne są tu adresy i dane kontaktowe najbliższych jednostek Policji oraz baza wszystkich dzielnicowych w Polsce. Aplikację można pobrać np. w Sklepie Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.altconnect.android.mk&hl=pl


Zobacz też:


©AjriszZona.pl. Artykuły i stanowi własność AjriszZona.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Wykorzystywanie go w całości lub fragmentach bez pisemnej zgody właściciela AjriszZona.pl jest zabronione. Zdjęcie: pixabay.com

.

5 (100%) Liczba ocen: 10
Podziel się z innymi miłośnikami psów

Comment One

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiednią liczbę *