Zwierzęta zawsze były obecne w naszym życiu. Ajrisz [*] pojawiła się w nim w 2007 roku, a niedługo potem dołączyła do nas Panda [*]. Prowadziliśmy dom tymczasowy dla bezdomnych psów, domową opiekę dla psów, a także byliśmy wolontariuszami w fundacjach pomagających bezdomnym zwierzętom.

Spis treści:

 1. Blog i fotografia psów
 2. Nasze psy
 3. Co oznacza nazwa AjriszZona?
 4. Nasze inne miejsca w sieci

Blog i fotografia psów

Psy towarzyszą nam prawie wszędzie, a blog jest częścią naszej pasji z wiązanej z nimi oraz z podróżami. Zaczął powstawać w 2007 roku na forum Dogomania.pl, potem w formie foto bloga. Poświęcony jest naszym psom i podopiecznym. Znajdziesz tu relacje z podróży oraz informacje o spotkaniach, spacerach i wybiegach dla psów, głównie na terenie Śląska. Publikujemy też artykuły dotyczące psów i ich opiekunów, a także recenzje.

Wykonujemy również sesje zdjęciowe psów w Katowicach, na Śląsku i w innych lokalizacjach.

Nasze psy

Ajrisz (Irish) [*]

Urodziła się 20 listopada 2006 i była naszym pierwszym, długo oczekiwanym psem. To, co miała z w sobie labradora najlepiej opisuje zdanie: Idealny Labrador sprawia wrażenie dobrotliwie, delikatnie zmartwionego, gdyż czuje się wiecznie niedokarmiony. Zaraz po jedzeniu najbardziej lubiła zabawy z piłką i odpoczynek nad wodą. Szybko i chętnie się uczyła, razem rozpracowaliśmy kliker i wiele różnych sztuczek. Chociaż zdrowie już coraz mniej na to pozwalało, chętnie wybierała się w nowe miejsca i mieliśmy wrażenie, że podobnie jak my, co roku z niecierpliwością czekała na wyjazd nad Bałtyk. Ajrisz odeszła 9 sierpnia 2018 r. w wieku 11 lat i 9 miesięcy.

Panda [*]

Była całkowitym przeciwieństwem Ajrisz. Urodziła się prawdopodobnie we wrześniu 2007 r. Gdy miała około 7 miesięcy, z pomocą Fundacji SOS Dla Zwierząt trafiła do nas prosto z ulicy, przejechana przez samochód. W domu tymczasowym doszła do siebie, znalazła nowy dom stały, jednak niecałe dwa lata później wróciła do nas już na stałe. Jej charakter w połączeniu ze złymi przeżyciami sprawił, że wychowanie oraz nauczenie jej właściwie wszystkiego było prawdziwym wyzwaniem. Panda była przykładem tego, że przygarnięte psy są najwierniejsze. Uwielbiała długie spacery (również w górach) i bieganie przy rowerze, gonitwy ze znajomymi psami, a najbardziej spanie przy swoim człowieku. Miała niezwykły urok osobisty. Panda odeszła 21 marca 2022 roku w wieku 14,5 lat.

Ajrisz [*] i Panda [*] – galeria zdjęć

Co oznacza nazwa bloga AjriszZona?

Ajrisz to oczywiście imię naszej suczki, od której wszystko się zaczęło. Jej pierwsze imię to Irish Coffee, skrócone później do Irish i w końcu w obecnej postaci Ajrisz.

A skąd Zona? Pewnie każdy miłośnik psów śpiewając piosenki zastępuje niektóre słowa imieniem swojego czworonoga. Nie inaczej było w naszym przypadku – imię Ajrisz pojawiło się w pewnej piosnce, dalej szło „Tu jest nasza Zona…” i tak powstała AjriszZona.

Zona, czyli strefa, w logo wyznaczona jest fioletem dookoła psiej łapy. Kolor ten też nie jest przypadkowy. W fiolecie Ajrisz jest wyjątkowo do twarzy  (opis dotyczy poprzedniego logo – aktualizacja 14.08.2020 r.).

 

fotografia psów ajriszzona

Odwiedź nasz profil bloga na Instagramie


Autor: www.AjriszZona.pl | Data publikacji: 24 października 2016 r. | Aktualizacja: 26 stycznia 2020 r. | Kategoria: Blog o psach

©AjriszZona.pl. Artykuły i zdjęcia stanowią własność AjriszZona.pl i są chronione prawami autorskimi. Wykorzystywanie ich w całości lub fragmentach bez pisemnej zgody właściciela AjriszZona.pl jest zabronione. Autorem głównego (pierwszego) zdjęcia z Pandą jest Katie Moon, katiemoon.pl


4/5 - (82 głosy / głosów)

5 Comments

 1. Krzysztof

  Gratulacje dla takich bohaterów. Warto pomagać!

  Reply
  1. AjriszZona.pl

   Krzysztof, których bohaterów masz na myśli?

   Reply
 2. Jarosław

  Krzysztof na pewno miał Was na myśli! Na pewno pomogliście i daliście miłość niejednemu czworonogowi.

  Reply
 3. Michał

  Wspaniałe psiaki, piękne są Wasze zdjęcia! Pozdrawiam

  Reply
  1. AjriszZona.pl

   Dziękujemy i pozdrawiamy serdecznie!

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.